APOEL visoko slavio s Nizozemcima

Matej Milanović • srijeda, 09.12.2009.

U trećem kolu skupine B košarkaškog Eurochallengea APOEL iz Nikozije je s 81:66 svladao nizozemski Eiffel Towers iz 's Hertogenboscha. Ciprani su time došli do druge pobjede i ostavili Nizozemce na jednoj...

U dvoboju dviju momčadi s jednom pobjedom i jednim porazom u skupini B košarkaškog Eurochallengea bolje je krenuo APOEL koji je serijom od osam poena poveo 19:12 u sedmoj minuti. 50 sekundi prije kraja prve četvrtine Ciprani su došli i do +10, a u 16. su vodili i 41:30.

Međutim, do poluvremena je uslijedila serija od sedam gostujućih poena te se na veliki odmor otišlo sa samo +4 za domaćine. Priliku za priključak su Nizozemci propustili u trećoj četvrtini kada su u nešto više od minute primili šest poena kojima su s -3 prešli na zaostatak od 51:42.

Pred kraj četvrtine domaći su pobjegli i na zadnji odmor su otišli s 12 poena prednosti. U posljednjih 10 minuta nije bilo bitnijih pomaka te je APOEL slavio s 81:66.

Kod domaćih je 20 poena upisao Lewis Hopkins, dok je 11 poena i 11 skokova ostvario Wykeen Kelly. Kod Eiffel Towersa je pak 20 poena i deset skokova imao Jerome Beasley.