Banfieldu meč-lopta

Maja Giljanović • četvrtak, 10.12.2009.

Nogometaši Banfielda još su 90 minuta udaljeni od svog prvog naslova u povijesti. Banfieldu je u 18. kolu fenjeraš Tigre pružio čvrst otpor, ali je Lopez u 85. minuti probio bunker gostiju.

Banfield je teškom mukom slomio otpor Tigrea, ali se trud isplatio i u posljednjih 90 minuta Aperture ulazi s čelne pozicije dva boda ispred drugoplasiranog Newell's Old Boysa.

Tigre je pao tek u finišu, a junak navijača kluba, osnovanog 1896. koji u više od 100 godina postojanja nijednom nije osvojio titulu - 1951. i 2004. je osvojio drugo, a 2003. treće mjesto - u 85. je minuti postao 30-godišnji bivši igrač španjolskog Sociedada Victor Lopez.

Prva pratilja Newell's svoj je posao u gostima protiv Gimnasije odradila bez drame golovima Formice u 15. i Boghossiana u 33. minuti i kratko (tri sata dok Banfield nije završio svoju utakmicu) preuzeo vodstvo na tablici.

Prednost Banfielda nakon trijumfa protiv Tigrea ponovno je dva boda, a u posljednjem kolu ovog vikenda Banfield gostuje protiv Boce (11.), a Newell's dočekuje San Lorenzo (8.). Osvoji li Banfield samo bod i Newell's pobijedi, o prvaku će odlučivati majstorica.

U 18. kolu Boca je osvojila bod protiv Huracana (0:0), a Colon je nakon pobjede (1:0 Nieto iz jedanaesterca) protiv Godoya izbio na treće mjesto. River svoju utakmicu na Monumentalu protiv Racinga tek treba odigrati.

Apertura, 18. kolo:
Huracan - Boca Juniors 0:0, Rosario - Estudiantes 3:0, Colon - Godoy 1:0, Rosario - Atletico 1:1, Independiente - Argentinos Juniors 1:1, Gimnasia La Plata - Newell's Old Boys 0:2, Banfield - Tigre 1:0, San Lorenzo - Lanus 0:1