Planinić odličan u velikom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 13.12.2009.

Zoran Planinić igra u vrlo dobroj formi, a u ruskom prvenstvu bio je jedan od najzaslužnijih za pobjedu CSKA u velikom derbiju protiv Himkija nakon produžetka 76:74...

Dvoboj dva euroligaša, dvije najkvalitetnije ruske momčadi, obilovao je uzbuđenjima, a na kraju su uspješniji bili košarkaši CSKA. Himki je bio blizu zadavanja prvog poraza Moskovljanima u prvenstvu ove sezone, no pokleknuli su u produžetku.

Šest minuta prije kraja susreta Himki je vodio 64:53, ali u završnici je proigrao Holden i vratio CSKA u igru. Minutu i pol prije kraja gosti su vodili 68:61 što serijom 5:0 smanjuje upravo Holden. Himki nije iskoristio svoj posljednji napad, sedam sekundi prije kraja Langford je bio neprecizan, loptu je uhvatio Zoran Planinić i proigrao Viktora Hrjapu koji ubacuje sa sirenom za produžetak.

U produžetku je "Zoki" sam napravio 5:0 za osvajanje Moskovljana da bi tricom Dmitrieva minutu prije kraja produžetka Himki smanjio na 73:71. Uslijedila je završnica u kojoj su igrači redom odlazili na liniju slobodnih bacanja, a sekundu prije kraja susreta Raul Lopez ubacio je jedno pa namjerno promašio drugo bacanje, međutim njegovi skakači nisu uzeli loptu i CSKA je slavio 76:74.

Kod CSKA Jon Robert Holden ubacio je 20 poena, a Zoran Planinić za 28 minuta 18 poena (8/16) uz četiri skoka. Saša Kaun dodao je 14 poena uz deset skokova. Kod gostiju Fedor Dmitriev ubacio je 13 poena, a Raul Lopez 12.