Banfield kroz ušicu igle

Maja Giljanović • ponedjeljak, 14.12.2009.

Nogometaši Banfielda su u posljednjem kolu Aperture izgubili svoju tek drugu ovogodišnju utakmicu, ali šansu koju su pružili Newell'su Old Boysi su prokockali. Igrači Nestora Sensinija kojima je pobjeda protiv San Lorenza u slučaju poraza Banfielda donosila prvu titulu nakon pet godina neslavno su propali pred svojim navijačima.

Banfield je prvi put u povijesti dugoj 113 godina osvojio pokal najbolje momčadi Argentine. Banfield je u posljednjih 90 minuta Aperture poklekao u gostima protiv Boca Juniorsa, ali je svoja dva boda prednosti ispred Newell'sa obranio jer je San Lorenzo usred Rosarija pobijedio momčad koja je pokušavala osvojiti prvi naslov od Aperture prije pet godina.

Život Banfieldu zakomplicirala je lani najbolja Boca. Palermo je u 8. minuti iz jedanaesterca postigao gol koji je u Rosariju razveselio navijače Newell'sa i otvorio put njihovim pulenima ka prvom mjestu. Osmijeh s lica im je, međutim, tri minute poslije izbrisao San Lorenzov Bordagaray i vratio Newell's na dva boda zaostatka iza Banfielda.

Utakmicu na Bomboneri u 59. je minuti svojim drugim golom odlučio Palermo, a suze je navijača i igrača Newell'sa devet minuta kasnije u Rosariju izazvao i sam dvostruki strijelac Bordagaray.

Kuloari su prije utakmice govorili da je bod Banfielda protiv Boce i tri boda Newell'sa protiv San Lorenza sigurno "kao kuća" i da će o tituli odlučivati majstorica, ali kao što to obično i biva "upućeni" su pogriješili, obje su momčadi pukle pod pritiskom i o prvaku je odlučila prednost od dva boda Banfielda uoči posljednjeg kola.

Uz Bocu u posljednjem je kolu pobijedio i River (2:0 protiv fenjeraša Tigre golovima Funes Morisa i Buonanottea) i Aperturu završio na 13. mjestu dvije stepenice iza Boce.

Apertura, 19. kolo:
Boca Juniors - Banfield 2:0, Newell's Old Boys - San Lorenzo 0:2, Argentinos Juniors - Huracan 5:1, Velez - Rosario 1:2, Estudiantes - Colon 0:1, Lanus - Independiente 0:0, Tigre - River Plate 0:2, Racing - Chacarita 0:2