Raspoložena Cedevita do druge pobjede

Edvard Burić • utorak, 15.12.2009.

Košarkaši Cedevite su ubilježili i drugu pobjedu u Eurochallenge kupu. Stradao je ciparski Proteas EKA AEL s visokih 100:82. Tako se može reći da izostanak Rudeža i Opačka nije bio vidljiv u redovima danas razigranih igrača Cedevite...

Gosti su se držali u prvoj četvrtini ponajviše zahvaljujući dalekometnim šutevima iza linije za tri poena. Ilian Evtimov postiže u tom periodu tri trice i Proteas vodi 15:13. Koš za 17:15 i kako se kasnije pokazalo zadnje vodstvo gostiju postiže Manouso, a onda kreće Cedevita. Malo po malo razlika se povećava, a četvrtinu zatvara Mobley zakucavanjem u zadnjoj sekundi.

Mobley i drugu četvrtinu otvara zakucavanjem, gosti preko Evtimova prijete, ali Cedevita prebacuje u još jednu brzinu više i razlika je sve veća. Raspoloženi Marino Baždarić postiže 14 koševa u prvom poluvremenu i djeluje nezadrživo. Žižić košem za dva, a onda i Kovačević tricom zatvaraju poluvrijeme s plus 15 (50:35).

U trećoj četvrtini budi se i Anderson koji razigrava momčad, ali i sebe. To ponajviše koristi Žižić te njegove asistencije posprema u koš. Cedevita vodi 77:56 i utakmica je riješena. 16 sekundi do kraja četvrtine minutu odmora uzima domaći strateg Slobodan Subotić i to mu se isplatilo. Baždarić zabija tricu i odvodi Cedevitu na 77:56 za kraj trećeg dijela utakmice.

U zadnjoj četvrtini bilo je samo pitanje koš razlike kojom će Cedevita dobiti utakmicu. Kada žižić tri i pol minute do kraja iz kontre zakucava za 88:73 bilo je jasno da će Cedevita nadoknaditi minus iz prve utakmice od osam koševa. Nakon toga Bariša Krasić zabija tri od četiri slobodna bacanja i odvodi utakmicu u mirnije vode. Za kraj još Baždarić iz kontre i Mobley s dva plus jedan postižu 100 Cedevitinih koševa. Gosti ostaju na minus 18 za krajnjih 100:82.

Najefikasniji za Cedevitu Žižić s 28, Baždarić 22 i Mobley 16 koševa. Kod gostiju to su bili Evtimov i Taylor s 19 odnosno 17 koševa.