Vladović dobar, novi poraz Lokomotiva

Branko Barić • srijeda, 16.12.2009.

Lokomotiv Kuban niti u četvrtom kolu Eurochallengea nije osjetio slast pobjede. Ipak, dobra vijest za nas je vrlo dobra partija njihovog razigravača Jakova Vladovića. Dobrih vijesti nema za podgoričku Budućnost koja je poražena na svom parketu.

Budućnost je u svojoj Morači poražena od Gravelinesa sa 74:82, čime je napravila korak unatrag u borbi za prolazak skupine. Prijelomni trenutak susreta dogodio se minutu prije kraja pri vodstvu gostiju 75:72 kada je Woodside ukrao loptu Simonoviću, izborio osobnu pogrešku, nakon koje je uslijedila i tehnička, te sa sedam poena u nizu odveo francusku momčad do treće pobjede u grupi. Najefikasniji igrač susreta bio je Edwards koji je ubacio 20 poena uz sedam skokova. U istoj skupini Göttingen je s uvjerljivih 82:71 svladao Lokomotiv Kuban uz 21 poen i deset skokova Andersona<. Najbolji igrač kod gostiju bio je Jakov Vladović s 15 poena i sedam asistencija.

Neizvjesno je bilo u derbiju skupine B na Cipru, gdje je domaći Apoel nakon produžetka s 85:83 svladao Strasbourg. Francuska momčad šutirala je trice za pobjedu i na kraju četvrte četvrtine i na kraju produžetka, ali u oba navrata bila je neprecizna. Milan Dozet s 33 poena i šest skokova najzaslužniji je što su Ciprani sada na vrhu poretka u skupini. EiffelTowers je u drugom susretu u istoj skupini svladao Khimik s 83:68.

Krasnye Krylia niti nakon četvrtog kola ne zna za poraz u skupini C Eurochallengea. Ovog puta su sa 76:72 u gostima svladali Minsk-2006, a prvo ime susreta bio je Flores s 28 poena. Prva pratnja Rusima i dalje je Scavolini koji je također ubilježio gostujuću pobjedu, i to rezultatom 81:66 protiv Amsterdama.

Zanimljivo je u Cedevitinoj skupini D gdje sada sve četiri momčadi imaju po dvije pobjede i dva poraza. Dok je momčad iz Podsuseda stotkom počastila Proteas, Dexia je s 84:67 svladala Chalon, i to zahvaljujući Ebongu i Costneru koji su zabili po 20 pogodaka.