Himki lako kroz Njemačku

Branimir Korać • srijeda, 16.12.2009.

Košarkaši Himkija lako su slavili u Oldenburgu 62:49 i na taj način došli su vrlo blizu prolaza u Top 16 Eurolige. Za meatematičko osiguravanje prolaza nedostaje im još jedna pobjeda dok je Oldenburg ostao s vrlo malim, gotovo nikakvim šansama...

Ruski Himki ostvario je očekivanu pobjedu u osmom kolu skupine D Eurolige. U gostima kod Oldenburga slavili su 62:49 i pokazali kako su ipak kvaliteta više za domaćina koji nije imao pravi odgovor na odličnu obranu momčadi Sergija Scariola.

Susret rezultatski nije bio posebno zanimljiv. Oldenburg je unatoč svega 26 poena u prvom poluvremenu još uvijek bio u igri sve do treće četvrtine, a tada su se Rusi posve odvojili i pitanje pobjednika vrlo brzo riješili. Do kraja susreta Nijemci nisu imali nikakve šanse.

U pobjedničkom sastavu Keith Langford ubacio je 19 poena dok je Robertas Javtokas dodao 11 poena i deset skokova. Kod domaćina jedini na euroligaškoj razini bio je naš Jasmin Perković s 18 poena (7/13) i šest skokova za 27 minuta.

Domaćin je šuterski bio vrlo neraspoložen, šutirao je za tricu tek 1/14 i za dvicu 17/45, a uz to upisao je i deset skokova manje dozvolivši gostima čak 13 napadačkih skokova.