Asvelu propalo novo iznenađenje

Borna Rupnik • srijeda, 16.12.2009.

Nakon vrlo vrijedne pobjede usred Istanbula, francuski Asvel pružio je iznenađujuće dobar otpor i snažnom Montepaschiju. Domaćin je u Sieni slavio 83:74, ali tek nakon 40 minuta žestoke borbe...

Košarkašima Asvela, izravnim protivnicima zagrebačke Cibone za četvrto mjesto u skupini A Eurolige, prošlotjedna je pobjeda nad Fenerbahčeom u Turskoj dala krila. U Sienu su došli puni samopouzdanja i favoriziranim Talijanima priredili neplanirano neizvjesnu utakmicu.

Francuzi su dobili prvu četvrtinu s tri koša prednosti i držali svoje vodstvo sve do 15. minute, kada Carrareto konačno pogađa tricu za 25:23. No, Asvel im nastavlja disati za vratom te Montepaschi na odmor odlazi sa zanemarivo malih 36:32, i to samo zahvaljujući preciznosti Carrareta i Hawkinsa u posljednjoj minuti prvog dijela.

Premda su domaćini u nastavku dodali gas i pobjegli na 50:41, trica Kristjana Kangura i mini-serija bivšeg Ciboninog Amerikanca Rawlea Marshalla ponovno vraćaju Francuze u igru (52:51). Montepaschi je tako u završnu dionicu ušao s 59:56 na semaforu.

Potom je momčad iz Siene u četiri minute napravila seriju 13:0 i činilo se da je prelomila utakmicu, no Asvel se ni tada nije predao.

Dvije minute prije kraja Samnick jednim slobodnim bacanjem smanjuje na samo pet poena razlike, a minutu kasnije Kangurova trica opet unosi nemir u talijanske redove (78:74). Ipak, tada je uzvratio Kšištof Lavrinovič i vremena za još jedan povratak gostiju više nije bilo.

Litavac je sa 16 ubačaja bio prvi strijelac svoje ekipe, dok je McIntyre dodao 13. Francuskog je predstavnika s 20 pogodaka predvodio Lukauskis, a Marshall je stao na brojci 18.