Barcelona posramila Žalgiris

Borna Rupnik • četvrtak, 17.12.2009.

Košarkaši Barcelone nisu dopustili nikakvo iznenađenje u posljednjem susretu osmog kola euroligaške skupine A. Na svom su terenu ostavili Žalgiris na -34...

Za razliku od francuskog Asvela, koji je Montepaschiju u Sieni u srijedu priredio oveće muke, litavski Žalgiris u Barceloni nije smogao snage pružiti čvrst otpor favoriziranom protivniku. Španjolci su slavili s uvjerljivih 89:55.

Neizvjesno je bilo samo u prvoj četvrtini, iako se Barcelona bila odvojila na 20:12. Međutim, mini-serija Litavaca od pet uzastopnih poena u desetoj minuti nakratko vraća kakvu-takvu ravnotežu. Tada su Katalonci ubacili u višu brzinu.

Vezane vijesti

Drugu su četvrtinu dobili s 15 poena prednosti (26:11), a u nastavku su još bolje zazidali prilaze svom košu i ostavili Žalgiris na mizernom napadačkom učinku. U trećoj su četvrtini gosti ubacili tek devet poena, a dojam su popravili tek kada je domaćin popustio.

Barcelona je, naime, imala i 40 koševa viška (85:45), no tada Travis Watson uspijeva barem malo uljepšati konačan ishod.

Kod Barcelone je samo Jaka Lakovič ostao bez postignutog poena, a najučinkovitiji su bili Pete Mickeal (14 koševa), Juan Carlos Navarro (13 koševa) te Terence Morris (11 koševa i 4 skoka).

U redovima Žalgirisa istaknuo se tek Travis Watson sa 17 ubačaja i 14 skokova. Barcelona ostaje na vrhu skupine A s maksimalnim učinkom iz osam susreta, a litavski predstavnik ostao je jedini u Ciboninoj grupi sa samo jednom pobjedom.