Iznenađujući poraz Lemga

Matej Milanović • nedjelja, 20.12.2009.

U 15. kolu rukometne Bundeslige Hannover Burgdorf je priredio veliko iznenađenje svladavši Lemgo. U ostalim susretima pobjede su upisali Flensburg, Lübbecke i Grosswallstadt, a Düsseldorf je izgubio od Melsungena...

Lemgo je u Hannover otišao kao izraziti favorit, no nakon 10 minuta gubili su 7:2. Do poluvremena je Hannover Burgdorf uspio zadržati prednost i na odmor su otišli s 15:13. Lemgo je priključak uhvatio tek u 44. minuti svojim 18. golom. Serijom od tri gola Lemgo je poveo 21:19 u 48. minuti, no umjesto da u tim trenucima riješe utakmicu oni su je izgubili.

Naime, domaći su zaredali četiri gola i preokrenuli na dva gola prednosti u svoju korist. Do kraja utakmice više nisu ispuštali prednost te su s konačnih 26:25 uzeli važne bodove za bijeg s dna tabele. Domaće je predvodio Piotr Przybecki s osam golova, od čega dva upravo u trenucima kada se lomio rezultat i kada je njegova momčad radila seriju od 4:0. Kod gostiju se pak istaknuo Rolf Hermann sa sedam pogodaka.

Flensburg je pak očekivano odradio posao protiv Mindena. Domaći su tijekom prvog poluvremena držali od dva do tri gola prednosti, a na poluvrijeme su uspjeli otići s 15:11. Prva četiri pogotka u nastavku zabio je Flensburg te se razlika povećala na +8. U 43. minuti domaći su došli i do deset pogodaka prednosti, a pred kraj susreta dvaput su došli do najveće prednosti od 16 golova. Kod Flensburga je čak 11 golova, od čega četiri iz sedmeraca, zabio Anders Eggert. Kod Mindena je pak pet golova ubacio Stephen Just, od čega jedan sa sedam metara.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Lübbecke protiv Balingen Weilstettena. Momčad Nikole Blažićka povela je 10:3 u 15. minuti. Na poluvrijeme su otišli s 18:11, a u nastavku se Balingen Weilstteten nije približio na manje od šest golova, dok su domaći u par navrata dostigli okruglih +10. Kod domaćih je osam golova zabio Michal Jurecki, a sedam Alexandros Alvanos. Valja spomenuti i da je Blažićko postigao čak dva pogotka. Kod gostiju je pak pet golova postigao Benjamin Herth koji je realizirao jedan sedmerac.

Düsseldorf je na svom terenu ugostio Melsungen. Gosti su već u devetoj minuti došli do visokih 5:1, no domaći su se vratili i izjednačili na 11:11 dvije minute prije kraja prvog dijela. Na odmor su gosti ipak otišli s minimalnom prednošću zahvaljujući golu Grigorisa Sanikisa. Serijom od tri gola u ranoj fazi nastavka Melsungen je pobjegao na 17:14.

Domaći su odmah smanjili na -1, no uslijedila je nova gostujuća serija od 6:1 kojom je utakmica definitivno riješena u korist Melsungena. Kod Düsseldorfa je sedam golova upisao František Sulc, a kod gostiju su po šest golova zabili Thomas Klitgaard i Nenad Vučković koji je realizirao pet sedmeraca.

U Wetzlaru su igrali domaći i Grosswallstadt. Gosti su bili lagani favoriti i u 18. minuti dostigli su lijepu prednost od četiri gola, no do poluvremena je Wetzlar preokrenuo na 12:11. U prvih osam minuta nastavka Grosswallstadt je napravio seriju 6:1 i pobjegao na tri gola prednosti. Domaći su nekoliko puta do kraja utakmice dolazili na samo zgoditak minusa, no Grosswallstadt je svaki put vraćao prednost i nakon 55 minuta vodio je 26:23.

Na njihovu žalost, gosti su do kraja utakmice ostali bez gola te je Wetzlar dvije sekunde prije kraja izjednačio preko Petera Jungwirtha. U obje momčadi su najbolji strijelci zabili jedan gol iz igre i pet iz sedmeraca. Kod domaćina je to bio Michael Allendorf, a kod Grosswallstadta Andreas Kunz.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710