Pet golova Vorija u velikom derbiju

Matej Milanović • nedjelja, 20.12.2009.

Veliki derbi rukometne Bundeslige između Kiela i Hamburga završio je podjelom bodova. Dvoboj je završio 29:29, a Igor Vori je zabio pet golova. Poraz je doživio Rhein Neckar Löwen na gostovanju u Berlinu.

15. kolo Bundeslige donijelo je iščekivani okršaj prve i druge momčadi lige, Kiela i HSV-a. Gosti su iskoristili prvo isključenje na susretu, kojeg je zaradio domaći Marcus Ahlm, kako bi zabili dva gola i otišli na 7:5. U 19. minuti Hamburg je poveo i 12:8. Kiel je uspio smanjiti razliku, doći na -1, HSV se potom vratio na +4, no uslijedila je serija od tri domaća gola za minimalni zaostatak na poluvremenu, 17:16.

Prvi gol u nastavku zabio je Momir Ilić sa sedam metara za izjednačenje. Serijom od tri gola Zebre su po prvi put na utakmici povele dva razlike u 37. minuti, 20:18. Dvije minute kasnije domaći su poveli i tri razlike, a Hamburg se vratio u prednost s tri uzastopna gola za 25:24 u 48. minuti. U zadnjih deset minuta ušlo se pri rezultatu 27:27.

Gummersbach i Kiel u četvrtfinalu Kupa

Pred veliki okršaj Kiela i Hamburga u Kielu su izvučeni i parovi četvrtfinala njemačkog Kupa:
Gummersbach - Kiel
Bad Schwartau - HSV
Bergischer - Lübbecke
Göppingen - Rhein Neckar Löwen

Tri minute prije kraja Guillaume Gille postigao je pogodak za 29:28 gostiju. Minutu kasnije Filip Jicha je izjednačio za 29:29, što se u konačnici pokazao završnim rezultatom. Kod Kiela je devet gola zabio Ilić koji je postigao tri sedmerca, a Jicha je upisao osam pogodaka od čega dva iz sedmeraca. Kod Hamburga je šest golova postigao Pascal Hens, dok je najbolji od naših bio Igor Vori s pet golova. Blaženko Lacković zabio je tri gola, a Domagoj Duvnjak je dodao jednog. Kiel je time zadržao čelo ljestvice s bodom prednosti pred rivalima.

Važan susret igrao se i u Göppingenu gdje je u goste došao Gummersbach. Gosti su poveli 11:7 u 17. minuti, a nakon domaćeg izjednačenja, Gummersbach je ponovno došao do +4 u 37. minuti, 20:16. Po susret je ključna bila serija od 6:1 Göppingena između 49. i 56. minute kojom su došli na 29:27. Gummersbach do kraja više nije uspio izjednačiti te se Göppingen odlijepio od njih na ljestvici. Kod domaćih je sedam golova upisao Dragos Nicolae Oprea, a Drago Vuković je predvodio goste sa sedam golova. Pet je postigao Vedran Zrnić koji je realizirao dva sedmerca.

Magdeburg se dosta dugo mučio s Dormagenom. Imali su i tri razlike nakon 21 minute igre, no u 28. minuti gosti su poveli 15:14. Magdeburg je potom serijom od 7:1 prelomio utakmicu došavši do 21:16. Dormagen se uspio par puta približiti na dva gola zaostatka do kraja susreta, ali je Magdeburg ipak kontrolirao susret i upisao očekivanu pobjedu protiv zadnje momčadi u prvenstvu. Kod domaćih je osam golova postigao Bartosz Jurecki, a kod Dormagena je pet pogodaka imao Maximilian Holst koji je realizirao dva sedmerca.

Iznenadio je Füchse Berlin protiv Rhein Neckar Löwena. Berlin je na svom terenu nakon sedam minuta došao do tri gola prednosti, a u 23. poveli su i 13:8. Na poluvremenu je također bilo +5, što je dodatno povećano početkom nastavka na 19:11. Löwen se u 52. minuti približio na minimalan zaostatak, 25:24. Do kraja dvoboja nekoliko su puta bili na -1, no nisu uhvatili priključak i u konačnici su domaći upisali uvjerljivu pobjedu. Bartlomiej Jaszka zabio je šest golova za Berlin, a kod gostiju su trojica imali po pet golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710