Sigurno i očekivano slavlje Zagreba

Borna Rupnik • utorak, 22.12.2009.

Zagreb je do devete pobjede u NLB ligi stigao sigurnom pobjedom nad Bosnom iz Sarajeva. Nakon bijega domaćih košarkaša u drugoj četvrtini, utakmica u Trnskom mirno je privedena predvidljivom kraju...

14. kolo regionalne košarkaške lige donijelo je u Trnskom ogled Zagreba CO i sarajevske Bosne. U skladu s očekivanjima, bodove je upisao hrvatski predstavnik i tako potvrdio svoje slavlje u bosanskohercegovačkoj metropoli s otvaranja ovosezonskog izdanja NLB lige. Zagreb je rutinski odradio posao - na semaforu je nakon 40 minuta igre pisalo 83:65.

Već su uvodne minute dale naslutiti konačan rasplet. Domaćin je poveo 7:0 i 12:3, a Bosna je održavala prihvatljiv rezultatski priključak samo u prvoj četvrtini, koja je završila rezultatom 26:20. Međutim, gosti nisu imali rješenja za Antu Tomića, koji im je do odmora ubacio 16 koševa uz samo dva promašaja iz igre, dok je u kombinaciji s Lukom Žorićem u potpunosti nadskakao Sarajlije.

Zagrebova je prednost u drugoj četvrtini počela rasti nakon 14. minute, kada je uslijedila serija 16:1, koja je vodstvo domaćih košarkaša povećala na okruglih 20 poena viška (48:28). Jedini koji su do poluvremena ostavili koliko-toliko pozitivan dojam iz sarajevskih redova bili su Feliks Kojadinović, Goran Bajić i Goran Radonjić, ali sami nisu mogli protiv raspoloženog protivnika.

Igrači Denisa Bajramovića dostigli su početkom nastavka i granicu od +25, ali je u posljednjoj četvrtini uslijedio mali pad koji je Bosni omogućio povratak na 70:56. Međutim, Zagreb je vrlo profesionalno odradio samu završnicu utakmice te nizom slobodnih bacanja Damira Mulaomerovića opet pobjegao na 79:58 i tu je definitivno bio kraj.

Naposljetku je brojač stao na +18, a treba spomenuti da su priliku ovoga puta dobili svi igrači u plavom dresu, uključujući i Petra Babića, koji nastavlja s polaganim povratkom na teren, te Luku Pešuta i 15-godišnjeg Darija Šarića, koji se s dva ubačaja upisao i u strijelce.

Ante Tomić i Luka Žorić ostali su najbolji pojedinci utakmice. Tomić je ubacio 22 poena uz 11 skokova, a Žorić je postigao 18, uz čak 12 uhvaćenih lopti. Igrom je dirigirao Damir Mulaomerović s 16 koševa i 5 asistencija, a danas je sve Bajramovićeve pulene krasio i odličan postotak šuta iz igre.

Feliks Kojadinović (13) i Božo Đurasović (12) na kraju su postali jedini igrači Bosne s dvoznamenkastim brojem koševa, a o dominaciji Zagreba u reketu najbolje govori podatak o tri Tomićeve blokade te činjenica da su svi gosti zajedno skupili tek tri skoka više od Žorića i Tomića.