HSV iskoristio katastrofu Kiela

Matej Milanović • srijeda, 23.12.2009.

16. kolo rukometne Bundeslige označeno je senzacionalnim porazom Kiela kod Balingen Weilstettena. Tu situaciju iskoristio je Hamburg koji je pobjedom u Hannoveru preuzeo vrh ljestvice. Od hrvatskih igrača istaknuo se Drago Vuković koji je u pobjedi Gummersbacha zabio devet golova...

Kiel je na gostovanje u Balingen otišao po sigurne bodove. Domaći su uspjeli u 12. minuti povesti 8:5, no nije to prvi put da je Kiel u susret kretao malo slabije. Zebre su čak povele 15:14 u 27. minuti. Do poluvremena se ipak gosti nisu uspjeli odlijepiti te se na odmor otišlo s 18:18.

Kiel je uspio povesti u nekoliko navrata u tijeku prve polovice drugog poluvremena, no niti jednom nisu uspjeli pobjeći na dva pogotka prednosti. Bijeg je pak uspio Balingen Weilstettenu koji je poveo 33:29 u 50. minuti. Kiel se vratio i izjednačio četiri minute kasnije, ali nisu poveli. Dvije i pol minute prije kraja stiglo je novo izjednačenje Kiela, na 37:37 izjednačio je Filip Jicha.

Pomalo iznenađujuće, Kiel nije uspio prelomiti susret u završnici već su u zadnjoj minuti primili dva gola od Felixa Lobedankea koji je Balingen Weilstettenu poklonio nevjerojatnu pobjedu. Domaće je do senzacije vodio Dennis Wilke. Isto toliko golova zabio je Momir Ilić kod gostiju, s tim da je tri gola zabio sa sedam metara.

Hamburg je pak sigurno nadigrao Hannover Burgdorfa. Gosti su već do poluvremena skupili četiri razlike, 16:12, te su u nastavku susreta lagano kontrolirali susret. Najveća prednost koju su dostigli bila je +8 u par navrata pri kraju susreta. Kod domaćih su Jonsson i Stelmokas upisali pet pogodaka, a kod HSV-a su po sedam realizirali Lindberg i Hens. Domagoj Duvnjak i Igor Vori zabili su po četiri gola, dok je dva dodao Blaženko Lacković.

Flensburg je zadržao treće mjesto jako teškom pobjedom kod Lemga. Naime, domaći su 20 minuta prije kraja vodili šest razlike, 21:15. Tu su međutim i stali i nisu zabili gola više od 15 minuta. To je omogućilo gostima da povedu 23:21. Dvije minute prije kraja Lemgo je smanjio na 24:23, no do kraja dvoboja više nije bilo pogodaka. Kod Lemga su šest golova upisali Kraus i Glandorf, a za Flensburg su po četiri postigli Carlen, Christiansen i Pettersson.

Gummersbach je dosta uvjerljivo nadigrao Magdeburg. Gosti su se držali do 27. minute i rezultata 13:11 za domaćine. Već do poluvremena je Gummersbach povećao na 16:11 i to držao do kraja dvoboja. Čak devet golova je upisao Drago Vuković, a Vedran Zrnić dodao je tri. Kod Magdeburga je šest zabio Robert Weber od čega dva iz sedmeraca.

Göppingen se dugo mučio u gostima kod Mindena. odlično krenuo u drugo poluvrijeme serijom od 7:1 i poveo 17:11. Nakon toga su se vratili u igru domaći koji su izjednačili na 19:19 u 54. minuti. Ipak, završnica je pripala Göppingenu koji je serijom od tri gola pobjegao na 23:20 dvadesetak sekundi prije isteka vremena. Do pobjede ih je s osam golova, od čega šest sedmeraca, vodio Draško Mrvaljević.

Grosswallstadt je u završnici slomio otpor Lübbeckea i slavio s 26:25. Kod Grosswallstadta su po sedam pogodaka upisali Jens Tiedtke i Andreas Kunz, dok je Michal Jurecki zabio devet za Lübbecke. Melsungen je pak protiv Wetzlara susret riješio serijom od tri gola kojom su pobjegli na 29:24 četiri minute prije kraja. Kod Melsungena su se najviše istaknuli Alexandros Vailakis i Nenad Vučković s osam golova, od čega je Vučković zabio pet sedmeraca.

Rhein Neckar Löwen je uvjerljivo nadigrao Düsseldorf s 33:23, a isto tako uvjerljivo slavio je i Dormagen protiv Berlina te se time maknuo s dna tabele. Do pobjede od 32:23 vodio ih je Christoph Schindler s 12 golova.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710