Kiel se vratio pobjedama

Matej Milanović • nedjelja, 27.12.2009.

U 17. kolu rukometnog prvenstva Njemačke Kiel je pobjedom protiv Grosswallstadta obrisao sjećanje na katastrofalan poraz u Balingenu. Važnu pobjedu je upisao Düsseldorf s Dormagenom, a jedine gostujuće bodove uzeo je Rhein Neckar Löwen slavljem u Wetzlaru...

Kiel je nakon velikog razočaranja u Balingenu igrao domaći dvoboj s Grosswallstadtom. Zebre su susret riješile serijom od pet golova za odlazak na 14:9 u 21. minuti. Do poluvremena su domaći došli na +7, a do najveće prednsoti su došli u 32. minuti kad su poveli 21:13. So kraja dvoboja nije bilo većih uzbuđenja. Za Kiel je deset golova zabio Momir Ilić od čega polovicu iz sedmeraca. Šest je pak realizirao Joakim Larsson za Grosswallstadt.

Düsseldorf je doma igrao važan dvoboj za opstanak protiv Dormagena. Na poluvrijeme se otišlo s 13:13, a Düsseldorf je do pobjede došao zahvaljujući seriji 6:1 kojm su poveli 26:21 u 49. minuti. Do kraja utakmice uspjeli su i povećati na konačnih +8. František Sulc postigao je deset golova za Düsseldorf, a po šest su kod Dormagena upisali Meyer i Lochtenbergh koji je polovicu postigao sa sedam metara.

Jako tešku pobjedu izborio je Magdeburg protiv Mindena. Domaći su serijom od pet zgoditaka poveli 9:5 u 18. minuti. Minden je uspio izjednačiti na 11:11 u prvoj minuti nastavka, no novom serijom od četiri gola domaći su otišli na 15:11.

Gosti se nisu predali i minutu i 20 sekundi prije kraja izjednačili su na 26:26. Ipak, do kraja dvoboja više nisu zabili ni pogotka te se odlučujućim pokazao gol Roberta Webera minutu prije isteka vremena. Fabian Van Olphen je predvodio Magdeburg sa šest golova, dok je za Minden sedam zabio Barna Putics.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Rhein Neckar Löwen kod Wetzlara. Gosti su poveli od samog početka i do poluvremena su sakupili pet razlike, 17:12. U nekoliko navrata u nastavku došli su do +9, no nisu stigli do dvoznamenkastog vodstva. Za Wetzlar je šest pogodaka, od čega jedan iz sedmerca, zabio Sven Sö Christophersen. Lavove su pak predvodili Gensheimer i Sigurdsson sa sedam golova.

Važan susret za visoke pozicije na ljestvici igrali su Göppingen i Lemgo. Lemgo je u 24. minuti poveo 13:9, no do poluvremena su domaći došli na gol minusa, a već u 34. minuti Göppingen je i poveo 16:15. U nastavku se igralo izjednačeno i gosti su se držali sve do 55. minute i zaostatka od 28:27. Do kraja utakmice su međutim postigli samo jedan zgoditak te je Göppingen upisao sigurnu pobjedu od 32:28. Za domaćine su po šest golova zabili Thiede, Späth i Kaufmann, a čak osam je postigao Holger Glandorf za Lemgo.

Flensburg je zadržao treće mjesto na ljestvici sigurnim slavljem s Hannover-Burgdorfom. Već u sedmoj minuti domaći su imali 4:1. Do kraja susreta nije bilo prevelike napetosti, a Flensburg je u par navrata došao na maksimalnih +7. Do pobjede ih je s čak 12 golova predvodio Anders Eggert koji je od oga pet golova zabio iz sedmeraca. Aivis Jurdzs je pak predvodio momčad Hannover-Burgdorfa s pet golova.

Visoku pobjedu upisao je i Lübbecke protiv Melsungena. Domaći su imali inicijativu cijelim tijekom prvog poluvremena, no na poluvrijeme su otišli sa samo dva pogotka prednosti. No, već nakon pet minuta drugog dijela vodstvo je naraslo na 15:10. Nakon toga su domaći u potpunosti dominirali i par puta su poveli s devet golova. Najbolji je kod Lübbeckea bio Michal Jurecki s osam golova, dok je isto toliko kod Melsungena zabio Franck Junillon.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710