HSV prvi nakon pola prvenstva

Matej Milanović • nedjelja, 27.12.2009.

HSV je pobjedom protiv Balingen Weilstettena zadržao prvo mjesto nakon polovice prvenstva. U drugom susretu dana Gummersbach je doživio pomalo neočekivani poraz od šest razlike u Berlinu...

Balingen Weilstetten je u prošlom kolu šokirao Kiel. Protiv Hamburga su se dobro držali u prvom poluvremenu i HSV je tek pred poluvremenom došao do tri razlike s kojima su otišli na odmor, 16:13. Gosti su se uspjeli vratiti na samo gol zaostatka početkom nastavka i u 33. minuti su gubili 17:16.

Hamburg je susret prelomio odlaskom na 22:17 osam minuta kasnije. Do kraja dvoboja Balingen Weilstetten je nekoliko puta smanjio na tri razlike, no više od toga nisu uspjeli napraviti. Domaće je do pobjede predvodio Krzysztof Lijewski s deset pogodaka. Igor Vori zabio je pet, Domagoj Duvnjak dva, a Blaženko Lacković jednog. Kod Balingen Weilstettena je s pet zgoditaka najefikasniji bio Wolfgang Strobel.

Gummersbach je pak igrao u Berlinu. Domaćini su serijom od pet golova došli do 10:5 u 18. minuti. Pet minuta prije kraja odmora Berlin je vodio i sedam razlike, a na odmor su otišli s 15:9. U drugom poluvremenu Gummersbach nije uspio niti jednom zabrinuti domaće koji su u 53. minuti došli do najveće prednosti, 28:18.

Za Berlin je šest golova zabio Michal Kubisztal dok je kod Gummersbacha Vedran Zrnić postigao šest pogodaka. Četiri je pak upisao Drago Vuković.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710