Lübbecke iznenadio Löwen

Matej Milanović • četvrtak, 31.12.2009.

Posljednje kolo rukometne Bundeslige u 2009. godini donijelo je jedno iznenađenje. Lübbecke je svladao Rhein Neckar Löwen s uvjerljivih 31:26. Prve dvije momčadi lige, HSV i Kiel, upisale su pobjede te je razlika između njih ostala jedan bod...

Lübbecke je protiv Rhein Neckar Löwena krenuo odlično od početka te su nakon tri minute vodili 4:1. Razlika je polako rasla tijekom poluvremena i u 29. minuti došli su do 16:9. Serijom od četiri gola u nastavku Lavovi su došli na podnošljiv zaostatak od 18:16.

Ipak, umjesto očekivanog preokreta Lübbecke je uzvratio s vlastitom serijom od četiri gola i ponovno uveo susret u mirnije vode. U 50. minuti su gosti po zadnji put bili koliko toliko blizu, kada su zaostajali 23:20. Nakon toga su domaći mirno priveli susret kraju i apsolutno zasluženo slavili. Do senzacije je Lübbecke vodio Tomasz Tluczynski s 11 golova, a kod Lavova su šest upisali Bielecki i Stefansson.

Vodeći Hamburg se cijelo prvo poluvrijeme mučio s Grosswallstadtom i samo im je gol Domagoja Duvnjaka tri sekunde prije kraja prvog dijela omogućio da na odmor odu s prednošću od 15:14. U nastavku je Grosswallstadt izdržao do 51. minute kad je bilo 25:25. Tri minute kasnije su zadnji put bili na gol zaostatka, no do kraja dvoboja su zabili sao jedan gol te je HSV upisao pobjedu od četiri gola. Kod domaćih je 12 golova zabio Hans Lindberg od čega četiri iz sedmeraca. Pet je pak dodao Duvnjak. Kod gostiju je šest zabio Steffen Weinhold.

Kiel je pak bez ikakvih problema odradio dvoboj s Melsungenom i slavio s ogromnih 32:18. Najbolji je kod Zebri bio Kim Andersson s devet golova. Kod Melsungena su pak po pet upisali Vučković i Schöngarth.

Berlin je protiv Mindena već u prvom poluvremenu pobjegao na šest pogodaka prednosti te su u nastavku susreta to povećali i do maksimalnih +9. Na kraju su gosti uspjeli ublažiti poraz, ali ništa više od toga. Šest golova je kod Berlina postigao Konrad Wilczynski od čega četiri iz sedmeraca, a kod Mindena je osam upisao Gylfi Gylfason.

Lemgo je kod Magdeburga krenuo odlično te su u 17. minuti vodili 9:3, a do poluvremena je prednost narasla na +7. U nastavku se razlika održavala sve do posljednjih deset minuta u kojima je Magdeburg sa serijom 5:1 došao na zaostatak od 25:23 dvije minute i pol prije kraja.

Domaći su se ponadali da bi mogli izvući barem bod, međutim do posljednje sirene niti jedna niti druga momčad nisu postigle zgoditak. Najefikasniji je kod Magdeburga bio Andreas Rojewski sa šest golova od čega jedan sedmerac. Isto toliko su kod Lemga zabili Glandorf i Kraus koji je polovicu zabio iz sedmeraca.

Wetzlar je ugostio jednu od najlošijih momčadi lige i serijom od 3:0 u zadnjih osam minuta prvog poluvremena došli su do 12:9 na odmoru. U nastavku je razlika nekoliko puta iznosila četiri razlike, no Dormagen se nije predao i serijom od tri zgoditka poveli su 25:24 u 59. minuti.

Domaći su izjednačili osam sekundi prije kraja, ali je Wetzlara ipak dočekao hladan tuš nakon što je Maximilian Holst u zadnjoj sekundi zabio za 26:25 Dormagena. Kod domaćih je šest golova zabio Sven Sö Christophersen, dok je sedam kod gostiju realizirao Michiel Lochtenbergh od čega čak šest iz sedmeraca.

U posljednjem susretu tog 18. kola Balingen Weilstetten je svladao Hannover Burgdorf. Domaći su u 23. minuti poveli 9:5, a na poluvrijeme su otišli s 13:8. U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja. Balingen Weilstetten je mirno zadržavao prednost koja je najviše iznosila sedam razlike u 38. minuti, 19:12. Sedam golova, od kojih četiri sedmerca, zabio je Benjamin Herth za domaće, a kod Hannover Burgdorfa je Lars Lehnhoff postigao tri gola iz sedmeraca i tri iz igre.

17HSG Düsseldorf 34868:1032-16412
18Minden 34847:1004-15710