Real i PAO uz manje probleme

Branimir Korać • srijeda, 06.01.2010.

Pretposljednje kolo skupine D Eurolige donijelo je pobjede Reala i Panathinaikosa koji se nalaze u izravnoj borbi za prvo mjesto u skupini. Obje momčadi slavile su na domaćem terenu i to protiv objektivno značajno slabijih protivnika...

Košarkaši Prokoma nisu se osramotili u Ateni. Odigrali su vrlo dobru utakmicu protiv jakog Panathinaikosa i na kraju upisali pristojan poraz 74:66 državši domaćina u neizvjesnosti do samog kraja susreta.

Poljaci se nisu predavali bez obzira što su u ranoj fazi susreta ušli već u dvoznamenkasti zaostatak 28:18, no upornošću su se vratili i do poluvremena već preuzeli vodstvo. U drugih 20 minuta Panathinaikos je zaigrao još angažiranije i s vremenom su ipak njegova kvaliteta i širina klupe isplivali na površinu. U konačnici su gosti dvije i pol minute prije kraja došli na minus četiri, ali nisu više od toga uspjeli napraviti.

Kod Panathinaikosa su se istaknuli Mike Batiste i Drew Nicholas s po 13 poena. kod Prokoma je Daniel Ewing ubacio 19 poena, a Qyntel Woods 16 poena uz šest skokova.

U drugom susretu madridski Real bio je bolji na svom parketu od Oldenburga 73:60 i time Nijemce i teoretski izbacio iz igre za prolazak među 16 najboljih momčadi Europe. Nakon posljednjih slabih igara u španjolskom prvenstvu, ovo je za Madriđane bila vrlo važna utakmica i ništa osim pobjede nije dolazilo u obzir.

Domaćin je dobar dio utakmice igrao u grču i tek su se u drugom poluvremenu opustili. Na krilima Lavrinoviča i Bullocka Real je ipak uspio se odvojiti te na kraju i očekivano slaviti. S druge strane Nijemci su odigrali u skladu sa svojim mogućnostima, ali to nije bilo dovoljno niti protiv ovakvog rezerviranog Reala.

Kod pobjednika Darjuš Lavrinovič je ubacio 16 poena, a Louis Bullock je dodao 15 poena. Kod Oldenburga nije bilo našeg Jasmina Perkovića, a najistaknutiji bili su Rickey Paulding s 12 poena i Marko Ščekić s 11 poena i šest skokova.