Barcelona lako u Francuskoj

Vedran Babić • četvrtak, 07.01.2010.

Bez ikakvih problema Barcelona je produžila svoj pobjednički niz u 9. kolu skupine A Eurolige. S 26 koševa razlike Katalonci su se prošetali Villeurbanneom u okršaju s Asvelom.

Koncentriranom i nadasve kvalitetnom igrom od prve do zadnje minute momčad Barcelone je s lakoćom opravdala ulogu favorita na gostovanju kod Asvela, pa je konačan rezultat 90:64 sasvim realan.

Prva osjetnija prednost stvorena je već u sedmoj minuti (16:7), no Asvel je uspio smanjiti zaostatak na samo dva koša (20:22) početkom druge četvrtine. Tada je Barca ponovno malo pojačala ritam igre i na odmoru je imala plus 11, 45:34. Istu prednost gosti su imali i ulaskom u posljednju dionicu, da bi u završnih deset minuta igre deklasirali svoje suparnike rezultatom 25:10 za konačnih 90:64.

Najefikasniji igrač utakmice stiže iz redova domaćina, kojemu je ovo šesti poraz u skupini. Radi se o Aliju Traoreu, strijelcu 19 koševa. Kod Barcelone najviše su ubacili Juan Carlos Navarro (15), Pete Mickeal (13) te Roger Grimau i Terrence Morris sa po deset koševa.

U posljednjem, desetom kolu koje je na rasporedu sljedećeg tjedna, Asvel gostuje u Draženovom domu kod Cibone i traži Top 16, dok Barcelona dočekuje Montepaschi u izravnoj borbi za prvo mjesto.