Himki treći u skupini D

Branimir Korać • četvrtak, 07.01.2010.

Košarkaši Himkija u devetom kolu skupine D Eurolige svladali su na svom parketu Armani Jeans iz Milana 79:63 i na taj način osigurali treće mjesto u skupini...

Himki je ostvario ono što je i najavljivao nakon ždrijeba Eurolige. Ruska momčad plasirala se odmah iza velikana Reala i Panathinaikosa i u posljednjem kolu odigrat će tek za prestiž.

Treće mjesto osigurano je domaćom pobjedom protiv Armani Jeansa iz Milana koji je svladan sa 79:63. U vrlo dobroj utakmici pobjednik je riješen u drugom poluvremenu nakon vrlo izjednačenih i neizvjesnih prvih 20 minuta. U drugom dijelu Jankunas i Lopez povukli su domaćina do 17 poena prednosti, 67:50 sredinom posljednje dionice, a na kraju je Himki slavio 79:63.

Kod Himkija Keith Langford ubacio je 18 poena uz pet asistencija, a Carlos Cabezas dodao je 14 poena. Kod gostiju podbacio je Litavac Maciulis, a bez njegovog značajnijeg učinka istaknuli su se Mason Rocca sa 17 poena i sedam skokova te Massimo Bulleri s 14 poena.