Liga prvakinja - Skupina A, 6. kolo, 16.01.2010.
Viborg 36:26 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Poraz Podravke za oproštaj

Željko Kubatka • subota, 16.01.2010.

Podravka Vegeta se porazom oprostila od Lige prvakinja. Viborgove rukometašice su bez većih napora napunile mrežu naših prvakinja u čijim redovima je nedostajalo više motiviranijih i efikasnijih igračica...

Za Viborg je utakmica s Podravkom bila tek prilika za sportsko nadmetanje bez rezultatskog značenja jer su se Dankinje plasirale među osam najboljih u Ligi prvakinja pobjedom u prošlom kolu. Podravka nije iskoristila opuštenu igru danskih rukometašica, već naprotiv i Koprivničanke su igrale bez dovoljno koncentracije, posebno u obrani. Obje ekipe su igrale oslabljene za jednu ozlijeđenu rukometašicu. Viborg bez Rikke Skov a hrvatske prvakinje bez Mirande Tatari.

Pasičnik je iz sedmerca dala prvi gol na utakmici nakon čega tri gola postiže Viborg iz poznatih vrlo brzih kontri. Poslije jedanaest minuta igre Viborg vodi 9:4 i popušta što dovodi do smanjenja vodstva na samo dva gola (10:8) u 18. minuti. Podravkašice propuštaju priliku smanjiti na jedan razlike te Dankinje do odmora povećavaju na +5. Mnogo neiskorištenih napada vanjskih igračica i nedovoljno čvrstu obranu Podravke danske rukometašice su iskoristile za postizanje čak 18 golova nakon prvog dijela, no da nije bilo raspoložene Ivane Jelčić s deset obrana, razlika bi bila i veća.

Vezane vijesti

Drugo poluvrijeme prolazi u revijalnoj igri naših prvakinja u kojoj je Zovko dao priliku i mlađim igračicama Podravke. Na svu sreću ni Dankinje nisu igrale puno ozbiljnije pa je na kraju bilo samo deset golova prednosti za Viborg. I danski trener je pružio priliku svim igračicama pa je na golu odličnu Lunde Hareldsen zamijenila hrvatska vratarka Katarina Bralo. Bralo se u prvoj utakmici Podravke i Viborga u Koprivnici ozlijedila i poslije oporavka ponovo je u sastavu europskih prvakinja.

Pruženu priliku najbolje je iskoristila Mađarica Aniko Kovacsicz koja je u drugom poluvremenu postigla sedam golova, a gol više je zabila Bojana Popović. Na golu Viborga odlična je bila Katrine Haraldsen Lunde s 14 obrana. Marta Žderić i Ivana Jelčić zajedno su 16 puta spriječile udarce Dankinja. Najefikasnije kod Podravke bile su Andrea Penezić (7) i Svitlana Pasičnik (6), a pet golova sa krila je postigla Anita Gaće.

Unatoč porazu i ispadanju iz europskih natjecanja Podravka Vegeta je jedna od najuspješnijih sportskih ekipa u Hrvatskoj stoga već sada treba razmišljati kako sačuvati i pojačati igrački kadar za sljedeću sezonu kako bi ponovo mogli uživati i radovati se uspjesima Podravkašica. Viborg će u utorak saznati protivnike u nastavku Lige prvakinja dok će u nedjelju Leipzig i Byasen odlučiti tko će se pridružiti Viborgu u Ligi prvakinja.

• ALGHAZANTH16.01.2010. u 19:10
    Sasvim očekivano, čistih 10 razlike za ekipu koja je među favoritima za naslov prvaka Europe.