Talijani nisu više stopostotni

Ivana Jurica • subota, 16.01.2010.

Nakon trećeg odigranog kola u skupini D niti jedna momčad više nema stopostotan učinak. Vodeći Pro Recco na domaćem je bazenu remizirao sa Egerom (8:8), dok je u ruskom dvoboju Sintez bio bolji od Šturma sa 10:6...

Pro Recco – Eger 8:8 (2:2, 2:2, 3:3, 1:1)

Pro Recco: Tempesti, Burić 1, Madaras, Mangiante, Kasas, Felugo, Filipović 2, Figlioli 1, Benedek, Calcaterra, Udovičić 1, Molina Rios, Nikić 3, trener: Pino Porzio.

Eger: Valics, Santavy, Erdelyi 2, Graham, Barany, Chilko, Hegedus 1, Varga 1, Feltham 1, Binder, Bundschuh, Harai 1, Biros 2, trener: G. Gerendas.

Suci: Mihajlo Ćirić (Srbija) i Dragan Štampalija (Hrvatska)

Uzbudljivo i neizvjesno bilo je u Italiji gdje domaća momčad nije uspjela ostvariti i treću pobjedu u isto toliko odigranih susreta. Mađari su se pokazali kao tvrd orah, znali su se nositi sa favoriziranim domaćinima. O izjednačenosti utakmice govori i činjenica da u niti jednoj četvrtini nije bilo pobjednika.

S tri pogotka najefikasniji je bio domaći igrač Slobodan Nikić, dva je gola zabilježio i Filip Filipović, dok su s druge strane, također s dva gola, najbolji bili Balazs Erdelyi i Peter Biros.

Sintez Kazan – Šturm 10:6 (2:2, 2:2, 3:1, 3:1)

Sintez Kazan: Maksimov, Basik, Katkov, Odincov, Savić 2, Latipov, Fatahutdinov 2, Schertwitis 3, Aksenov, Zakirov 1, Elizarov, Ašaev 2, Dudkin, trener: Vladimir Zaharov.

Šturm: Smirnov, Jablonovskij, Jurčik 1, Finaev 2, Želtovskij, Belofastov, Benić 1, Stratan, Stanjuk, Ašaev, Garbuzov 2, Davitašvili, trener: Petar Porobić.

Suci: Mario Brguljan (Crna Gora) i Gyorgy Juhasz (Mađarska)

Ruski dvoboj odlučen je u drugom poluvremenu. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen (4:4), ali do kraja utakmice igrači Sintez Kazana postigli su šest, a gostujuća momčad, Šturm, samo dva i pobjeda je ostala domaćim vaterpolistima.

Najbolji kod domaćih s tri gola bio je Thomas Schertwitis sa tri gola, dok su kod gostujućeg sastava dvojica igrača postigla po dva gola – Evgenij Finaev i Sergej Garbuzov.

Unatoč remiju na domaćem bazenu Pro Recco i dalje je vodeća momčad skupine D. Na drugom je mjestu, s bodom manje, Sintez Kazan, trećeplasirani Eger ima četiri boda, dok je Šturm posljednji, još uvijek bez bodova.

U sljedećem kolu igraju Šturm i Kazan, odnosno Eger i Pro Recco (3. veljače).