Partizan bez greške

Tea Lokas • nedjelja, 17.01.2010.

Okončanim trećim kolom vaterpolske Eurolige potvrđena je dominacija Partizana u skupini C. Srpski klub sad ima pobjede protiv sve tri momčadi iz skupine i ako tako nastavi bez problema će osigurati četvrtfinale najvećeg europskog natjecanja klubova...

Partizan je u trećem kolu ostvario pobjedu protiv trenutno drugoplasirane momčadi skupine, grčkog Olympiakosa. Ključna četvrtina bila je druga, u kojoj je ekipa Igora Milanovića razbila Grke sa 4:0, kreiravši prednost od 5:1 pred odmor. U posljednjih osam minuta zapečaćena je sudbina Olympiakosa koji je ostao na jednoj pobjedi u ovoj euroligaškoj sezoni.

Stefan Mitrović s dva pogotka bio je najefikasniji igrač Partizana, dok je premalen broj pogodaka za Olympiakos onemogućio bili kakvo vrednovanje ekipe.

U četvrtom kolu 3. veljače Olympiakos će pokušati uzvratiti Partizanu za uvjerljiv poraz.

Skupina C, Euroliga:
Partizan - Olympiakos 8:3 (1:1, 4:0, 1:1, 2:1)

U susretu začelja jake skupine na papiru u Mađarskoj su se susrele momčadi Honveda i Budve. U gostima su Crnogorci uspjeli pokazati zube i pobijediti u prvom susretu u ovogodišnjem euroligaškom "izletu". Presudni trenuci događaju se u trećoj četvrtini kada se vaterpolisti Budve odcjepljuju na +5 i osiguravaju povoljan ishod.

Za konačan rezultat (6:10) najzaslužniji su Danilović, Pasković i Peković, svaki s po dva pogotka, dok je najučinkovitiji pojedinac s tri pogotka ipak iz redova Honveda - Gergo Marniz.

Priliku za poravnanje računa imat će Mađari za 17 dana u Budvi.

Honved - Budva 6:10 (0:1, 3:3, 1:5, 2:1)