Bundesliga, 19. kolo, 22.01.2010, 20:30 h
Freiburg 0:1 Stuttgart
Stuttgart

Stuttgart ima ozbiljne planove

Borna Rupnik • petak, 22.01.2010.

Freiburg je i petu utakmicu zaredom ostao bez pobjede. S njihovog je stadiona sva tri boda odnio Stuttgart i tako potvrdio da za proljeće ima ozbiljne planove...

Bundesligašku će jesen nogometaši Stuttgarta željeti što prije zaboraviti jer su umjesto planirane borbe za naslov završili pri dnu tablice, no dojam im je prije svega popravio plasman u osminu finala Lige prvaka.

No, proljeće izgleda vrlo perspektivno. Stuttgart je dobio i drugu utakmicu - prošlotjednu pobjedu nad Wolfsburgom (3:1) nadogradili su bodovima iz Freiburga. Gosti su bolje otvorili susret i stvarali izglednije prilike, a među najaktivnijima na terenu bio je Rumunj Ciprian Marica.

Njegov je trud nagrađen u 41. minuti dvoboja, i to u trenucima kada je Freiburg uspostavio terensku ravnotežu. Aleksandar Hleb i Pavel Pogrebnjak provukli su loptu do Marice, a on je bez razmišljanja šalje u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Stuttgart se u nastavku nije zatvorio i gledatelji su u Freiburgu mogli gledati dobar nogomet, a najviše je buke izazvao poništen pogodak Heika Butschera u 63. minuti. Nedugo potom iz igre je izašao naš Ivica Banović, koji je uglavnom povezivao konce Freiburgove igre i ubilježio nekoliko zapaženih dodavanja i jednu solidnu situaciju pred protivničkim golom. Mensur Mujdža nije bio ni na klupi Freiburga.

Do kraja utakmica posla su imale obje obrane, a i Stuttgartu je poništen jedan pogodak. Na kraju je obrana Christiana Grossa izdržala te su gosti s 22 boda skočili na 11. mjesto prvenstvenog poretka. Freiburg ostaje samo s bodom više od zone ispadanja.