Bez Fatovića i Vićana do pobjede

Vedran Babić • subota, 23.01.2010.

Iako bez kažnjenog trenera Elvisa Fatovića i prvog vratara Frane Vićana, vaterpolisti Juga CO ostvarili su novu pobjedu u 12. kolu Jadranske lige, savladavši momčad Primorja 13:9.

JUG CO - PRIMORJE EB 13:9 (2:2, 4:2, 3:1, 4:4)

Jadranska liga, 12. kolo
Dubrovnik, bazen u Gružu
Gledatelja: 200
Suci: Brguljan (Prčanj), Adžić (Kotor)

Jug CO: Nižić (9 obrana), Vranješ, Bošković (2), S. Sukno (3), Joković (2), Seman, Marković (1), Bušlje, I. Sukno (1), Dobud, Benić, Obradović (2), Vićan, Šutalo (2).

Primorje EB: D. Car (5 obrana), Glavan, B. Car, Krapić (1), Pavlović, Franković, Tiškivski (3), Brala, Vrlić (2), Barač, Beltrame, Bukovac (3), Krizman.

Igrač više: Jug CO 4/12, Primorje EB 4/10
Peterci: Jug CO 1/1, Primorje EB 1/1

Vodeća momčad Jadranske lige nastavlja svoj niz neporaženosti. Jug je večeras savladao riječko Primorje rezultatom 13:9 i tako uspješno odradio posljednju utakmicu bez kažnjenog trenera Elvisa Fatovića. U sastavu nije bilo niti Frane Vićana, pa je tako na domaća vrata stao mladi Mirko Nižić, koji je na kraju sakupio respektabilnih devet obrana.

Jugaši su u utakmicu krenuli nešto sporije te su poslije dvije četvrtine imali tek dva gola prednosti. Ipak, u trećoj četvrtini su pojačali ritam i otišli na 9:5, što im je bilo dovoljno za mirnu završnicu. Najbolji strijelac domaćih bio je Sandro Sukno s tri pogotka, dok su jednaki učinak kod gostiju ostvarili Tiškivski i Bukovac.