Tucak uvjerljiv protiv svojih

Ivana Jurica • subota, 23.01.2010.

Vrlo brzo nakon što je napustio Šibenik Ivicu Tucka u Jadranskoj je ligi čekao prvi susret protiv svoje dugogodišnje momčadi. Znalo se da Crnogorci imaju daleko snažniju momčad, pa je bilo samo pitanje s koliko će golova razlike pobijediti. Završilo je 16:9.

Jadran CKB (HN) – Šibenik NCP 16:9 ( 5:2, 2:0, 5:2, 4:5 )

Herceg Novi, bazen Instituta Igalo

JADRAN CKB HN: Perčinić (8 obrana), Sekulić 1, Bebić, Elez 2, Vukčević, Radović 2, Janović, Gojković 2, Ivović 3, Zloković 4, Klikovac 2, Jokić, Kandić (2 obrane), Tešanović, trener

ŠIBENIK NCP: Kačić (7 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 1, Brlečić 2, Šarić, Španja 1, Brkić 2, Sutić 1, Vlahović, Samodol 2, Jukić (2 obrane), D. Belamarić, trener: Renato Vrbičić.

Igrač više: Jadran CKB (HN) 3/5, Šibenik NCP 2/6

Suci: Franulović (Rijeka) i Rebić (Split)

Već nakon prvih osam minuta igre vodili su domaćini sa tri gola razlike (5:2), a do poluvremena prednost je još narasla na plus pet (7:2). Identičnim rezultatom kao i prva četvrtina završila je i treća dionica igre (5:2). U posljednjih osam minuta Šibenik je smanjio visoku prednost domaćih vaterpolista.

Zloković je sa četiri gola bio najefikasniji igrač na utakmici. Kod gostiju trojica igrača postigla su po dva gola – Brlečić, Brkić i Samodol.

Za tjedan dana u Crnici gostuje zagrebačka Mladost.