Crna Gora poražena u Italiji

Matej Milanović • srijeda, 27.01.2010.

U trećem kolu skupine A Svjetske lige u vaterpolu Italija je kod kuće svladala Crnu Goru s 8:7. U drugom susretu je pak Njemačka pobijedila Francusku sa 7:6...

U trećem kolu skupine A su se susreli Italija i Crna Gora, dvije reprezentacije s maksimalnim učinkom u toj grupi nakon dva kola. Nakon početnih 1:1, čime se i zaključila prva četvrtina, Talijani su zaredali tri gola i pobjegli na 4:1. Domaći su imali u kontri i priliku za 5:1, no Crna Gora se obranila i krajem druge i početkom treće četvrtine s četiri uzastopna gola preokrenula na 5:4.

Italija je odmah izjednačila na 5:5, a do kraja četvrtine svaka je momčad postigla još po gol. U posljednjih osam minuta Maurizio Felugo je dvaput zatresao mrežu gostiju i odveo Italiju na nedostižnih 8:6 40 sekundi prije kraja dvoboja. Crna Gora je uspjela u posljednjem napadu smanjiti na konačnih 8:7, no više nije bilo prilika za izjednačenje. Azzure je predvodio upravo Felugo s tri gola, a za Crnu Goru je dvaput točan bio Boris Zloković.

Vezane vijesti

U drugom dvoboju skupine igrali su Njemačka i Francuska. Prva četvrtina završila je 1:1, a u drugoj su Nijemci još dvaput prelazili u vodstvo i na veliki odmor su otišli s 3:2. U trećoj dionici Tobias Kreuzmann je zabio po treći put i po prvi put doveo Njemačku u dvostruku prednost, 4:2.

Domaćini su zatim iz peterca došli do petog gola, no Francuska se do kraja četvrtine vratila u susret i smanjila na 5:4. Kreuzmann je zatim ponovno zabio za +2 svoje reprezentacije, ali su se Francuzi s nova dva pogotka doveli do 6:6. Ipak, bodovi su ostali u Njemačkoj i za to je zaslužan Marc Politze koji je minutu i 14 sekundi prije kraja zabio gol za 7:6.