Real u završnici do pobjede

Branimir Korać • srijeda, 27.01.2010.

Madridski Real otvorio je drugi krug Eurolige domaćom pobjedom protiv Efes Pilsena. Momčad Ante Tomića slavila je 77:70...

Real je u susret s Efes Pilsenom ušao kao veliki favorit, ali dugo je lomio otpor vrlo dobrih Turaka. Sve do same završnice Efes je bio u igri, a onda su povukli Jarić i Llull i odveli Real do pobjede 77:70.

Efes Pilsen je u utakmicu ušao bez straha i odlučno doći do pobjede te je u prvih deset minuta posve nadigrao domaćina. Real je imao dosta problema s koncentracijom, skupio je u kratkom razdoblju već šest izgubljenih lopti i gosti su unatoč trici 2/8 bili u vodstvu 19:13.

Vezane vijesti

Na startu druge četvrtine Efes je dohvatio svoju najveću prednost 22:13, no Real je onda uzvratio serijom 8:2 i vratio se na malih tri poena zaostatka. Bio je to nagovještaj bolje igre Reala, no Efes se i dalje držao u vodstvu i to zahvaljujući tricama Thorntona i Shumperta. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Efesa 33:30 što je garantiralo veliku borbu i u drugih 20 minuta.

Do 25. minute se čekalo na Realovo poravnanje i hvatanje Efesa, tada je Garbajosa iz kuta poravnao na 44:44, a zatim je ubacio i slobodna bacanja za prvo vodstvo Reala nakon startnih 2:1.

Na početku posljednje četvrtine domaćin se odvojio na pet poena viška, ali Efes se zonskom obranom i dobrim reakcijama Smitha i Shumperta posve vratio. Međutim u posljednje tri minute Real uz nekoliko dobrih reakcija Llulla i Jarića odlazi na 74:67 i do kraja susreta pobjeda Reala više nije dolazila pod znak pitanja.

Madridski velikan na kraju je slavio 77:70, a predvodili su ga Louis Bullock s 12 poena i Darjuš Lavrinovič s 11 poena. Ante Tomić nije dobiti niti sekundu. Kod Efesa Charles Smith je ubacio 18 poena uz sedam skokova i pet ukradenih lopti, Bootsy Thornton je dodao 14 poena i šest asistencija, a Mario Kasun za 17 minuta ubacio je osam poena (4/6) uz dva skoka.