Odličan debi Delaša

Vedran Babić • četvrtak, 28.01.2010.

Jedan od najtalentiranijih mladih košarkaša sadašnjice, Mario Delaš, na sjajan se način predstavio u euroligaškom debiju za svoj Žalgiris. Iako je mladi Splićanin odigrao odličnu utakmicu, njegov klub je uvjerljivo poražen na gostovanju kod Prokoma u prvom kolu skupine G Topa 16.

Bivši igrač Splita CO, Mario Delaš, nije mogao ni poželjeti bolji euroligaški debi za Žalgiris. Za točno 20 minuta provedenih na parketu Delaš je postigao 14 koševa (4/5 za dva, slobodna bacanja 6/7), tri skoka i jednu asistenciju, te je s tim učinkom bio drugi najefikasniji igrač svoje momčadi. Jedino je Dainius Salenga ubacio više (15).

Njih dvojica su ujedno bili i jedini s dvoznamenkastim brojem koševa u Žalgirisu, pa stoga i ne čudi uvjerljiv poraz litavske momčadi od raspoloženog Prokoma 89:65. Poljaci su dobili svaku četvrtinu, a gosti su svoje jedino vodstvo imali kod 3:2. Žalgiris bi možda bio ravnopravniji da je imao bolju realizaciju šuta za tri (5/29), ovako je to bila jednosmjerna ulica.

Najbolji pojedinci u sastavu pobjednika bili su David Logan s 20 koševa, osam asistencija i tri skoka te Daniel Ewing sa 16 koševa, a valja istaknuti i 12 skokova Adama Hrčanjuka.