Barcelona nastavila gdje je i stala

Borna Rupnik • četvrtak, 28.01.2010.

Barcelona je pobjedničkim stazama nastavila kročiti i u drugom krugu Eurolige. U goste joj je došao grčki Maroussi i držao se pune - tri minute...

Maroussi nije uspio stati na kraj Barceloninom nizu neporaženosti. Štoviše, nije mu došao ni blizu: Katalonci su nakon svih deset pobjeda u prvom krugu lakoćom apsolvirali prvi izazov u nastavku natjecanja, puno uvjerljivije nego što to konačnih 79:69 sugerira.

Naime, Grci su tricom Michalisa Pelekanosa u trećoj minuti smanjili na 4:3, ali to je uglavnom bilo i sve od njih. Barcelona je do kraja četvrtine ubacila još 15 koševa, a Maroussi samo dva (Kostas Kaimakoglou).

Vezane vijesti

Domaćin je mirno čuvao svoju prednost i do poluvremena, a u nastavku je čak pobjegao i na okruglih 20 razlike, kada je Terence Morris pogodio tricu za 54:34.

Ponajviše zahvaljujući bivšem igraču Splita, Jamonu Lucasu Gordonu, koji je ubacio ukupno 24 koševa, Maroussi je uspio kozmetički doraditi konačni ishod na prihvatljivijih -10, no Barcelonina pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Gordona su pratili tek Calathes (13 koševa) i Mavroeidis (12 koševa, 6 skokova), dok su španjolskog predstavnika predvodili Navarro sa 17 ubačaja i Ndong, koji je ostvario double-double učinak (15 poena i 12 uhvaćenih lopti).