Maccabi pravi ispit za Talijane

Branimir Korać • četvrtak, 28.01.2010.

Uz dosta muke Montepaschi je stigao do startne pobjede u Topu 16 Eurolige. Na svom parketu ugostili su Maccabi i slavili 76:72...

Maccabi se pokazao pravim ispitom za Montepaschi na startu drugog kruga Eurolige. Izraelci su odigrali hrabru i jako dobru utakmicu, posve su zaustavili Terrella McIntyrea i na taj način si olakšali posao. Međutim, nisu uspjeli slaviti, nisu bili daleko, ali domaćin je ipak u završnici bio miran s linije slobodnih bacanja.

U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji. Iako nisu briljirali u napadu, uspjeli su krajem prvog poluvremena dohvatiti po prvi put dvoznamenkastu prednost nakon što su poveli 33:22. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Montepaschija 33:26 i tu prednost je Montepaschi održavao praktički do posljednje minute susreta.

Maccabi se pokušavao spustiti ispod pet poena zaostatka, ali nije mu uspijevalo sve do posljednje minute kada Bluthenthal i Alan Anderson uzimaju stvari u svoje ruke i smanjuju zaostatak na minus dva. Ipak, Montepaschi je u Henryju Domercantu i Romainu Satu imao precizne izvođače slobodnih bacanja te je slavio 76:72.

David Hawkins ubacio je 17 poena uz pet asistencija, Henry Domercant 16 poena, a Shaun Stonerook je uhvatio 11 skokova. Kod gostiju Alan Anderson je ubacio 26 poena uz šest skokova dok je Doron Perkins dodao 11 poena.

Montepaschi sljedeći tjedan putuje u goste Efes Pilsenu dok će Maccabi na svom parketu ugostiti madridski Real.