Raspoloženi Kasun predvodio Efes

Vedran Babić • četvrtak, 04.02.2010.

Hrvatski košarkaš Mario Kasun bio je najupečatljiviji pojedinac svog Efesa Pilsena u domaćoj pobjedi nad talijanskim prvakom Montepaschijem. Bilo je plus deset za Efes, premda je ta razlika mogla biti i veća.

Za tek treći ovosezonski poraz Montepaschija u Euroligi ponajviše je zaslužan upravo naš čovjek - Mario Kasun. On je na parketu proveo samo 18 minuta, ali ih je iskoristio na najbolji mogući način postigavši 17 koševa (šut iz igre 7/8), devet skokova i dvije blokade. Dovoljno za epitet junaka večeri u kojoj je njegov Efes s 88:78 upisao prvu pobjedu u Topu 16. Pobjedu koja je posve zaslužena, jer su Turci dominirali od prve do zadnje minute i potpuno deklasirali velikog Montepaschija.

Utakmica je sjajno počela za domaćina. Već krajem prve četvrtine bilo je plus 11 (20:9), a u drugoj četvrtini i plus 13 (39:26). Atraktivnim zakucavanjem Kasuna Efes je početkom nastavka poveo i sa 15 razlike, a nedugo potom i sa 16. Montepaschi nikako nije uspijevao pronaći svoj ritam i poremetiti Efesov, pa je kao rezultat toga stiglo i rekordno vodstvo domaćina u posljednjoj četvrtini (78:56). Nakon toga se i Efes malo opustio pa je i njegova prednost smanjena na konačnih 88:78.

Osim Kasuna, u redovima pobjednika jedini s dvoznamenkastim brojem koševa bili su još Kaya Peker (13) i Charles Smith (11), dok je najraspoloženiji igrač gostiju bio Romain Sato, koji je ostvario double-double učinak (19 koševa, 10 skokova). Izostale su bolje partije Kšištofa Lavrinoviča i Benjamina Ezea, koji su ostali na ukupnih devet koševa.

U drugoj utakmici ove skupine u četvrtak navečer se sastaju Maccabi i Real, košarkaški velikani s bogatom međusobnom poviješću.