Vujčić i društvo prejaki za Himki

Branko Barić • četvrtak, 04.02.2010.

Olympiacos nije dozvolio nikakvo iznenađenje u svojoj dvorani protiv neugodnog Himkija, te je bez većih problema došao do svoje druge pobjede u skupini H Eurolige. Značajnu rolu u tom podvigu odigrao je i naš Nikola Vujčić

Nakon prošlotjedne pobjede nad Cibonom, Himki je upisao i prvi poraz u Top 16 fazi najelitnijeg klupskog natjecanja u Europi. Ono što je Nikola Vujčić najavio uoči susreta, to je njegova momčad i provela u djelo – agresivnom obranom i visokim tempom domaćini su od prve minute dali do znanja ruskoj momčadi tko je tu gazda i već nakon deset minuta pobjegli na velikih 22:10. Momčad Panagiotisa Giannakisa do kraja se više nije osvrtala natrag i rutinirano je čuvala tu prednost.

U konačnih 87:69 najviše se istaknuo Yotam Halperin s 15 poena u 18 minuta provedenih na parketu, a pratili su ga Sofoklis Schortsanitis s 14, Linas Kleiza s 12 i sedam skokova, te Vujčić s 11 poena četiri skoka i dvije asistencije. Prvo ime u redovima Himkija bio je Keith Langford s 18 poena.

Olympiacos je tako sada jedina neporažena momčad u skupini, a tko će mu uz Himki biti najbliža pratnja, doznat ćemo u četvrtak nakon dvoboja Cibone i Caje Laboral.