Budvi zaprijetili na kraju

Ivana Jurica • subota, 06.02.2010.

Budva je u Crnici opravdala status favorita. Nakon teškog europskog ispita u Crnici su upisali novu pobjedu u Jadranskoj ligi sa 12:10. Nakon tri četvrtine imali su gostujući vaterpolisti čak pet golova prednosti, ali Šibenčani se vraćaju u posljednjoj četvrtini, dolaze na korak do izjednačenja, ali iskustvo i duža klupa gostiju na kraju su ipak presudili u njihovu korist.

Šibenik NCP – Budva M:Tel 10:12 (3:3, 2:4, 1:4, 4:1)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: Kačić (10 obrana), Santini, J. Belamarić, Računica 2, Brlečić 3, Šarić, Španja, Brkić, Sutić 4, Krnić, Vlahović 1, Samodol, Jukić, D. Belamarić, trener: Renato Vrbičić.

Budva M:Tel: Šefik (9 obrana), Petković, Čirić, Danilović 2, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković 2, Pasković 2, Trbojević, Peković 2, Ivošević, Franičević, Antonijević 2(1), Dončić, trener: Veselin Krivokapić.

Igrač više: Šibenik NCP 2/5, Budva M:Tel 3/8

Peterci: Šibenik NCP -, Budva M: Tel 1/1

Tri osobne pogreške: Španja 30'

Suci: Nenad Periš (Split) i Miroslav Vlašić (Zagreb)

Budva je povela – Srđan Antonijević pogodio je s lijeve strane. Ali u prvom napadu na utakmici imali su domaćini igrača više, ali Španja je pogodio ravno u Denisa Šefika. No, odmah nakon vodstva gostiju zatresla se i njihova mreža. Najbolji strijelac regionalne lige, Dubrovčanin u šibenskim redovima, Nikola Sutić, još je jednom bio raspoložen i efikasan. S igračem više pogodio je suprotni kut za 1:1. Sidrun Budve Peković šraubom je donio novu prednost svojoj momčadi, ali Sutić još jednom trese mrežu crnogorske momčadi. Danilović s igračem više precizan je za 2:3, a na identičan način pogađa i Vlahović.

U drugu četvrtinu ušlo se rezultatom 3:3. Ali vrlo brzo Budva postiže tri gola (dva puta Tičić, Pasković) i na semaforu svijetli 3:6. Brlečić šraubom smanjuje na 4:6, ali Pasković svojim drugim golom, nakon brzog prijenosa lopte s jedne na drugu stranu, pogađa bliži Kačićev kut za 4:7. Do kraja poluvremena u strijelce se upisao još samo Sutić koji je kroz Šefika pogodio mrežu.

Snažan šut Igora Računica na samom početku treće četvrtine donio je Šibenčanima minus jedan (6:7). Ali, nekoliko grešaka u obrani, odnosno polukontre Budvi vrlo brzo su im donijele četiri pogotka prednosti. Danilović lobom pogađa za 6:8, Peković novom šraubom pogađa za plus tri, a u strijelce se zatim upisuje i Pejaković. Do kraja četvrtine iz peterca je precizan i Antonijević i Budva ima velikih pet golova prednosti (6:11).

Činilo se da će Šibenik doživjeti težak poraz, no, u posljednjoj četvrtini došlo je do promjene. Nakon samo desetak sekundi igre pokvario se službeni semafor, čekalo se sedam-osam minuta da se uključe rezervni, a kad se uključio domaći su vaterpolisti ubacili u petu brzinu. Brlečić smanjuje na 7:11, dalekometnim šutem Računica je još jednom precizan, a nakon njega i Sutić. Rezultat je 9:11 pet minuta prije kraja utakmice. Budva promašuje svoj napad, ali, na nesreću i Šibenik, Brlečić je pucao, ali nije uspio pogoditi okvir gola. Nešto kasnije Brlečić je ipak precizan s igračem više za 10:11. U posljednjim sekundama napada Budva je pucala prema golu, Kačić brani, ali lopta se ponovno odbija u ruke crnogorskim vaterpolistima koji iznuđuju isključenje Španje (treće) i golom Paskovića rješavaju pitanje pobjednika u Crnici.

Kod domaćih sa četiri je pogotka ponovno najbolji bio Nikola Sutić, a tri je gola postigao i Hrvoje Brlečić. U Budvi strijelci su se ravnomjerno raspodijelili – šestorica igrača postigla su po dva gola.