Brguljan slomio Mornar u finišu

Maja Giljanović • subota, 06.02.2010.

Odličnu je partiju pružila momčad Mornara u bazenu aktualnog europskog prvaka. Splićani su protiv Primorca pali u zadnjoj četvrtini nakon što su u jednom trenutku u trećoj dionici izjednačili na 7:7.

PRIMORAC - MORNAR 13:8 (3:1, 4:5, 2:1, 4:1)

Jadranska liga, 14. kolo
Kotor, Bazen SRC "Nikša Bućin"
Suci: Ivanovski (Crna Gora), Matijašević (Crna Gora)

PRIMORAC: Kralj, Draško Brguljan 1, Gopčević, Petrović, Trajković 2, Darko Brguljan 3, Kiss 1, Azevedo 1, Pavlović 2, Milošević 1, Drašković 2, Šetka, Čučković, Uglješa Brguljan. Trener: Ranko Perović

MORNAR: Kačić, Burić, Kragić Marinić 1, Čorušić, Kalebić, Oreb, Jerković, Vojković, Mataić, Aličić, Marelja, Kovačić 3, Ban 3, Bratić 1. Trener: Joško Kreković

Igrač više: Primorac 1/5, Mornar 1/4
Peterci: Primorac 1/1, Mornar 3/3

Mornar je pružio i više nego što objektivno može protiv kombinirane momčadi europskog prvaka. Trener Primorca Ranko Perović odmarao je prvog golmana Zdravka Radića, Adama Steinmetza i Nebojšu Milića, ali nakon prve četvrtine nije izgledalo da će čupati pobjedu. Splićani su nakon prve dionice gubili 1:3, ali u drugoj su podigli ritam i uhvatili uspavani Primorac nespremnim.

Krajem druge četvrtine izjednačili su na 5:5, a gol-razlike na poluvremenu (6:7) nadoknadili su početkom treće četvrtine pogotkom igrača utakmice (strijelca tri gola Splićana) Željka Kovačića (7:7).

Gergely Kiss i Darko Brguljan shvaćaju da je vrag odnio šalu i u finišu treće četvrtine zabijaju za 9:7, a Brguljan u četvrtoj postiže još dva gola, Mornarevci gube dah i Primorac u konačnici slavi previsokih pet razlike (13:8).

KOPER - CATTARO 8:12 (2:2, 1:4, 3:3, 2:3)

Koper, Bazen Žusterna
Suci: Franulović (Hrvatska), Gavrilović (Hrvatska)

KOPER: Gržentić, Pavičić, A. Verač, Burburan 6, B. Verač, Nosović, Puš, Galić 1, Merlak, Basiaco, Černeka, Crnica, Prelc, Smolnik 1. Trener: Veselin Đuho

CATTARO: Pjetlović, Nastran 1, Vukčević 2, Živković, Kordić, Bjelobrković 1, Tomašević, Đogaš 5, Lobov, Žanetić 1, Kunac, Filipović 1, Jelić, Mišić 1. Trener: Mirko Vičević

Igrač više: Koper 3/8, Cattaro 3/8
Peterci: Koper 1/1, Cattaro 3/3

Koper slovenskog izbornika Veselina Đuhe pružio je čvrst otpor drugim Kotoranima, ali ni Cattaro nije prokockao pobjedu i na krilima je peterostrukog strijelca Tea Đogaša (slavio (12:8).