Planinić odličan u pobjedi Moskovljana

Branimir Korać • nedjelja, 07.02.2010.

Ovog vikenda u ruskom prvenstvu igrana su tri susreta, a u dva su pobjede odnijeli gosti. CSKA je u gostima nadigrao Spartak uz odličnu igru Zorana Planinića, a korak s CSKA zadržao je Himki visokom domaćom pobjedom protiv Dinama...

Moskovski CSKA upisao je očekivanu pobjedu na gostovanju kod posljednjeplasiranog Spartaka u Sankt Peterburgu. Iako je Spartak dosad upisao samo jednu pobjedu, Zahar Pašutin se pribojavao ovog gostovanja znajući kako su prije znali imati dosta problema protiv Spartaka. Međutim, ovosezonski Spartak nije toliko kvalitetan da bi stvorio CSKA probleme i to je bilo vidljivo od prve minute.

CSKA je lako slavio 96:82, a sam početak susreta i brzo odvajanje omogućili su im manje brige u nastavku susreta. Prednost su bez problema održavali i na kraju su visoko slavili.

Ramunas Šiškauskas s 25 poena predvodio je Moskovljane, a uz bok mu je bio Zoran Planinić koji je odigrao 28 minuta, ubacio 17 poena (6/7 iz igre) i ukrao pet lopti. Kod Spartaka Egor Mešerjakov je ubacio 18 poena uz sedam asistencija, a Milovan Raković je ubacio 14 poena uz sedam skokova. Goran Suton je dobio tek tri minute i ubacio jednu tricu.

Himki je s lakoćom na svom parketu nadigrao moskovski Dinamo s 94:76. Od samog početka susreta domaćin je krenuo snažno i poveo s 11:0, brzo je bio i na 20:5 te krenuo prema pobjedi. Međutim, gosti se nisu predavali, trgnuli su se i uspjeli se približiti na 52:48. Ipak, u drugom dijelu Himki je ponovno dominirao, ponovno pobjegao na dvoznamenkastu prednost i mirno otišao do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede. Najveće zasluge za ovu pobjedu idu Vitaliju Fridzonu koji je predvodio Himki s 23 poena i pet skokova dok je Kelly McCarty dodao 20 poena i pet asistencija.

Dramatičan dvoboj odigrali su Triumf i Krasnjie Krilja, a pobjedu je odnijela momčad iz samare 72:70. Triumf tako nije uspio prekinuti niz poraza i ovo mu je već treći u nizu dok je s druge strane momčad iz Samare nakon četiri poraza u nizu napokon slavila.

Zasluge za pobjedu idu J.R. Bremeru koji je u posljednjoj sekundi ubacio tricu i donio svojoj momčadi pobjedu. Ujedno je bio i prvo ime susreta s 25 poena i osam asistencija, a u njegovoj momčadi još je 13 poena dodao Ralph Biggs. Kod domaćina Brion Rush je ubacio 15 poena, a Konstantin Nesterov 13.