Liga prvaka - Skupina A, 7. kolo, 11.02.2010.
Čehovski Medvedi 36:24 Cuatro Rayas Valladolid
Cuatro Rayas Valladolid

Medvjedi nadmoćno do osmine

Matej Milanović • petak, 12.02.2010.

Čehovski Medvedi su potpuno razbili Valladolid u sedmom kolu skupine A Lige prvaka za rukometaše. Tom pobjedom su Rusi matematički osigurali nastup u osmini finala...

Čehovski Medvedi i Valladolid su u Rusiji igrali za pobjedu koja bi i jednima i drugima donijela potvrdu prolaza u osminu finala Lige prvaka. Čehovski Medvedi su nakon početnog izjednačenja došli do 6:3 nakon deset minuta igre. Gosti su se uspjeli približiti, ali je serijom od 5:1 domaća momčad otišla na 13:8 u 22. minuti.

Do kraja poluvremena se razlika stabilizirala i u svlačionice su domaći otišli sa 16:12. Prava katastrofa se za goste dogodila početkom nastavka. Medvjedi su naime zaredali pet golova i došli do ogromnih +9. Ubrzo je rezultat glasio i okruglih deset razlike, 24:14, a do kraja susreta više nije bilo posebnih uzbuđenja. Na koncu je ruski sastav slavio s 36:24.

Kod domaćih je osam pogodaka upisao Rastvorcev, a kod Valladolida je šest postigao Entrerrios. Medvedi su tom pobjedom osigurali nastup u osmini finala i još se mogu nadati i prvom mjestu ako dobiju domaće utakmice s Pick Szegedom i Montpellierom te gostovanje u Solunu, kod PAOK-a. Valladolid pak za osminu finala mora osvojiti još barem jedan bod. Misija se ne čini preteškom, a mogli bi je ostvariti već u idućem kolu kada im u goste stiže Constanta.