Borna Rupnik • subota, 13.02.2010.

Ruud van Nistelrooij brzo je postigao svoje premijerne golove u dresu HSV-a, a vodeći Bayer iz Leverkusena opet je bacio rukavicu u lice Bayernu...

Bayer iz Leverkusena održao je svoj nepobjedivi niz slavljem nad aktualnim prvakom. Mladići Juppa Heynckesa marljivo su i strpljivo pritiskali Wolfsburg gotovo svih 90 minuta, a za itekako zaslužena tri boda asistirao im je i gostujući vratar Andre Lenz.

Nakon što su u prvom poluvremenu prilike promašivali Michal Kadlec, Toni Kroos, Stefan Kiessling i Sami Hyypiä, u 48. minuti Lenz je nonšalantno hvatao jedan centaršut te mu je lopta ispala, a Stefan Reinartz se uredno zahvalio i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Potvrda konačnog ishoda stigla je 20 minuta poslije, kada sjajan udarac glavom Erena Derdiyoka odsjeda na prečki, a potom se od nesretnog Lenza odbija preko crte. Svoje su navijače igrači Bayera počastili i nekolicinom atraktivnih pokušaja škaricama te je u Leverkusenu zadovoljstvo usprkos spretnom pogotku Edina Džeke za konačnih 2:1 i napetoj završnici - potpuno.

Dvoboj Stuttgarta i HSV-a umnogome je opravdao visoka očekivanja, a junakom je postao novopridošli Ruud van Nistelrooij. Hamburžani su poveli u 23. minuti preko Marcusa Berga, a domaćine je igru vratio Christian Träsch početkom drugog poluvremena te tako okrunio njihovu bolju predstavu.

Ključni je potez u 65. minuti povukao Bruno Labbadia. Umjesto našeg Mladena Petrića na teren je poslao Van Nistelrooija, a nizozemski je napadač odmah opravdao dio uloženih sredstava: deset minuta poslije s dva rutinerska gola donosi sigurnu pobjedu HSV-u. Time je okončana uspješna serija Christiana Grossa na klupi Stuttgarta.

Werderov uragan prohujao je Hannoverom u samo 45 minuta. Peter Niemeyer, Naldo, Leon Andreasen (autogol) i Aaron Hunt doveli su goste u visoko vodstvo da bi Christian Schulz u nastavku uspio privremeno smanjiti rezultat. Konačnih 5:1 postavio je Claudio Pizarro u 68. minuti.

Hoffenheimove su se muke nastavile i u Bochumu. Domaćini su poveli iz svoje jedine šanse u prvom dijelu - strijelac je bio Stanislav Šestak - a važnost zgoditka Vedada Ibiševića za 1:1 anulirao je Zlatko Dedič, preciznim udarcem glavom u 76. minuti. Slovenski napadač tako je opet donio svojoj momčadi vrijedne bodove. Josip Šimunić odradio je cijelu utakmicu, dok je Boris Vukčević dobio trenerovo povjerenje u zadnjih desetak minuta.

Hertha je upisala već treći remi poslije zimske stanke. Na djelu su bili napadači: za Mainz je u prvom poluvremenu pogodio Aristide Bance, dok je bod u Berlinu u drugom poluvremenu ostavio Adrian Ramos.