Poslije 5. kola vaterpolske Eurolige u skupinama C i D dobili smo jednog novog četvrtfinalistu. To je iz skupine C Budva, koja se pridružila Partizanu i Pro Reccu, momčadima koje su već ranije izborile prolaz.

Skupina C
Honved - Partizan 6:9 (2:3, 1:2, 1:3, 2:1)
Budva M:TEL - Olympiacos 11:9 (3:4, 6:2, 2:0, 0:3)

Poslije pet odigranih kola Partizan je jedina momčad u natjecanju sa svih pet pobjeda. Na gostovanju u Mađarskoj on je s 9:6 porazio Honved uz četiri gola najboljeg strijelca Andrije Prlainovića. Srbi su već i prije ove utakmice osigurali četvrtfinale, ali su odigrali fer i sportski, bez popuštanja prema protivniku koji je još uvijek imao teoretsku mogućnost prolaska među osam.

No, čak i da je Honved slavio, to mu ne bi puno značilo jer je Budva s 11:9 bila bolja od Olympiacosa i na taj način potvrdila drugo mjesto. Nakon što su Grci dobili prvu četvrtinu s 4:3, Crnogorci su uraganski uzvratili i u iduća dva perioda napravili 8:2. Olympiacos je u završnici uspio tek ublažiti poraz.

Poredak:
1. Partizan 15
2. Budva 9
3. Olympiacos 3
4. Honved 3

Skupina D
Sintez Kazan - Pro Recco 8:15 (1:4, 4:3, 0:6, 3:2)
Šturm - Eger 5:5 (1:2, 1:2, 2:1, 1:0)

U ovoj skupini Pro Recco je i prije gostovanja u Kazanu praktički osigurao prvo mjesto, ali je poput Partizana odigrao maksimalno angažirano i sa sedam golova razlike ostvario četvrtu pobjedu. Rusi su se solidno držali poslije dvije četvrtine (5:7), ali su u trećoj potopljeni sa 6:0. Najraspoloženiji igrač gostiju bio je peterostruki strijelac Norbert Madaras.

Drugi dvoboj skupine nije iznjedrio pobjednika. Eger je protiv Šturma poslije dvije četvrtine vodio 4:2, ali je do kraja utakmice postigao samo jedan pogodak i morao se zadovoljiti s bodom. Tako će posljednje kolo odlučiti o drugom četvrtfinalistu jer se međusobno sastaju Eger i Kazan. U njihovom prvom dvoboju u skupini Kazan je slavio s 8:6.