Siščani izmorili Nexe

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.02.2010.

U Našicama su gledatelji mogli uživati u takozvanom pravom prvenstvenom duelu, kojeg su izveli domaći Nexe i gostujući Sisak.

Izuzetno interesantna bila je utakmica u Našicama, gdje su domaći rukometaši imali velikih problema sa sve boljim rukometašima iz Siska. Iako su većim dijelom susreta vodili, Našičani su se pod kraj susreta dobrano oznojili ne bi li sačuvali bodove na svom parketu. Tako je u 56. minuti odličan Siščanin Bjeliš, koji je inače imao najbolji postotak šuta u redovima gostiju (7/9), izjednačio na 27:27, no na sreću Nexea precizni su bili Šporčić i Blažević. Inače je najbolji strijelac u redovima Nexea bio Markotić (7/9), dok je prvi vratar Lelić obranio 15 šuteva. Kod gostiju je čuvar mreže Bouček bio nešto slabiji, s deset obrana.

Buzet je uspio pobijediti Poreč, iako su gosti bili uistinu tvrd orah. Poreč je na početku brzo došao do prednosti od +4 (2:6), koju iz ruku nije ispuštao sve do 45. minute susreta. Tada je tek Buzet serijom od četiri gola (Mavrović, Vrkljan i Gašpar), prekinutih samo pogotkom gostujućeg Severa, došao do izjednačenja na 17:17. Vodstvo potom preuzimaju Buzećani i uspijevaju ga održati do kraja utakmice. Petrić je pred golom Buzeta obranio 19 šuteva, dok je vratar Poreča, reprezentativac Čarapina, obranio svega pet.

U Varaždinu je Varteks uzeo tek bod protiv Metkovića, a jasno je na naplatu došlo treniranje nogometa umjesto rukometa, kao vrsta tihog štrajka zbog neisplate plaća. Domaći su krenuli s 3:0 i imali prednost do 11. gola, nakon čega je prednost do 15. gola preuzeo Metković. Varaždinci na odmor odlaze u plusu, a u drugom poluvremenu imaju čak i 27:23. Pobjedi su na kraju bliži bili gosti, koji su u posljednjim trenucima došli do 34:33, ali najbolji domaći strijelac Turković (10 golova) pogađa za konačnih 34:34. Kod Metkovaca je najbolji strijelac bio Sabljić (9).

Teže od očekivanog su do bodova došli i Čakovčani, koji su momčad Medveščaka ispratili sa svega dva gola više. Očito bodove nije trebalo unaprijed upisivati, a dodatno je u lažnu sigurnost igrače MKA*IPC-a uljuljkao i dobar početak od 10:6. Vidjevši da su domaći malo olabavili pritisak, gosti iz Zagreba ulaze u seriju 6-1, pa na odmor odlaze s pogotkom viška (11:12), a s bušenjem gola iza čakovečkog čuvara mreže nastavljaju i u drugom dijelu. Tek kod 16:16 su Čakovčani preokrenuli rezultat, a kod svog 23. gola su uspjeli ostvariti i +2. Zamjerki u redovima MKA*IPC-a nema na račun vratara Sladoljeva, koji je obranio čak 19 šuteva Zagrepčana, dok je najbolji strijelac bio Karačić s 11 golova. U redovima Medveščaka najviše je puta precizan bio Kontrec (7).

Karlovac je nešto ranije od ostalih ekipa osigrao svoj susret, a u goste su stigli Kutinjani. Golovima Štrucelja, Zubca i Zirduma karlovačka ekipa odlazi odmah na početku na +3, a vodstvo "bankara" je na visokih sedam golova više u 16. minuti (12:5) nakon pogotka Požege. No, bio je to ujedno i trenutak početka serije Moslavine, koja do 31. minute neugodno vodstvo Karlovca smanjuje na svega +2 (14:12). Nizom odgovaraju i domaći, posebno se ističe Batinić, pa brzo imaju 18:12, nakon čega pobjedu Karlovca Kutinjani više nisu doveli u pitanje. Kod gostiju je najbolji strijelac bio Slukan, sa šest golova iz sedam pokušaja.