Ošlak odlučio derbi

Željko Kubatka • ponedjeljak, 15.02.2010.

U zadnje tri utakmice 17. kola španjolske lige domaćini su ubilježili pobjede od kojih je posebno značajna pobjeda Frigoríficos Morraza Cangas, a nju je za Sportnet.hr komentirao slovenski rukometaš Borut Ošlak…

U derbiju začelja u Cangasu je gostovao Octavio Pilotes Posada. Domaćini su osvojili značajne bodove u borbi za ostanak. Odličnu partiju je pružio Slovenac Borut Ošlak. Ošlak je bio najbolji strijelac s 11 golova i zajedno s desnim krilom Jesús Solinom Garcíom (7) najviše je doprinio pobjedi svoje ekipe.

"Pobjeda protiv Pilotesa nam je stvarno bila neophodna. Sve nam se poklopilo kao što smo i željeli. Sada imamo pet bodova i trebamo samo nastaviti ovako da bi ostali u ligi jer nam dolaze u goste ekipe koje se isto bore za ostanak u ligi. Moramo pobijedit sve utakmice na domaćem terenu i bit će sve u redu. S Pilotesom smo započeli obranu 3-2-1 i otvorili utakmicu s 7:1, tako da smo onda samo nastavili u tom ritmu i do kraja držali rezultat u svojim rukama.", rekao je Borut Ošlak za Sportnet.hr.

U Logroni domaćini su boljom igrom u drugom dijelu pobijedili i s dva nova boda izjednačili se s San Antonijem. Presudno dio utakmice je bila 15. minuta nastavka u kojoj su domaćini napravili +5 što je za goste bilo nedostižno.

Valladolid je u zadnjoj utakmici kola lako ostvario pobjedu protiv Cuence, ekipe hrvatskog golmana Vladimira Božića. Devet golova prednosti u prvih trideset minuta rukometaši Valladolida su lako održali do kraja utakmice. Žikica Milosavljević i Mirko Krivokapić su zabili po šest golova za treću ekipu Asobal lige, Valladolid.