Riječane pokopala prva četvrtina

Maja Giljanović • srijeda, 17.02.2010.

Vaterpolisti Budve utakmicu su 15. kola Jadranske lige protiv Primorja riješili furioznom prvom četvrtinom. Riječani su prvu dionicu izgubili 3:0 i koliko god se nisu predavali, toliko je Budva bez pretjeranih napora privela susret kraju i slavila tri gola razlike.

BUDVA - PRIMORJE 11:8 (3:0, 2:2, 3:3, 3:3)

Budva, Jadranska liga, 15. kolo
Suci: Rak (Dubrovnik), Adžić (Kotor)

BUDVA: Šefik, Petković 1, Ćirić, Danilović 1, Dončić, Tičić 3, Pejaković 1, Pasković 2, Trbojević, Peković 1, Ivošević 1, Franičević, Antonijević 1, Lazović. Trener: Veselin Krivokapić

PRIMORJE: D. Car, Glavan 1, B. Car, Krapić 1, Damjanović, Franković 2, Tiškivski 1, Brala, Vrlić 1, Barać, Beltrame, Bukovac 1, Jurišić, Krizman 1. Trener: Zoran Roje

Igrač više: Budva 6/12, Primorje 3/7

Peterci: Budva 1/2, Primorje -

Budva se nakon prolaza u četvrtfinale Eurolige prošlog vikenda nije opustila i protiv Primorja je u utakmica 15. kola Jadranske lige rutinerski upisala bodove.

Igrači Zorana Roje prvu su četvrtinu izgubili 0:3 i praktički izgubili svaku šansu. Prednost su dizali i na četiri gola razlike, prvo su poluvrijeme osvojili 5:2 i nakon što su se Riječani sredinom treće četvrtine vratili u život (4:5), do kraja utakmice su Davoru Caru dali još šest golova, a oni su samo primili samo tri (11:8).

Najefikasniji u momčadi Budve bio je trostruki strijelac Milan Tičić (Pasković je postigao jedan manje, a još su se šestorica među kojima i Srđan Antonijević upisala na semafor), a najraspoloženiji u Primorju je bio strijelac dva gola Nikola Franković (Krapić, Glavan, Bukovac i Krizman su dali po gol).

Primorju je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice. Gubili su i od Juga (9:13) i Jadrana iz Herceg Novog (7:15), a u prošlom kolu na Kantridi slavili protiv Mladosti (10:9).