Mornar potopio Šibenik

Ivana Jurica • srijeda, 17.02.2010.

Trebao je to biti derbi susret 15. kola Jadranske lige. No, u Splitu, u susretu koji će najvjerojatnije odlučivati o četvrtom hrvatskom predstavniku u Jadranskoj ligi, nije bilo neizvjesnosti. Domaćini su slavili s visokih i uvjerljivih 14:5 čime su se približili na samo dva boda manje od Šibenčana koji muku muče s brojnim problemima.

Mornar BS – Šibenik 14:5 (3:0, 4:3, 4:1, 3:1)

Split, bazen u Poljudu, gledatelja 300

Mornar BS: N. Kačić (4 obrane), Burić 2, Marinić-Kragić 2, Čorušić 1, Kalebić 1, Oreb, Jerković 1, Mataić, Aličić, Marelja, Kovačić 3, Ban 2, Bratić 2, Vojković, trener: Joško Kreković.

Šibenik NCP: M. Kačić, Santini, J. Belamarić, Računica, D. Belamarić, Šarić, Španja, Prkić, Sutić 1, Krnić 1, Vlahović 1, Samodol 2, Jukić, trener: Renato Vrbičić.

Igrač više: Mornar BS 4/6, Šibenik 3/10

Peterci: Mornar BS 2/2, Šibenik NCP -

Suci: Curić i Savinović (oba Dubrovnik)

Proteklog tjedna Šibenik je ostao bez prvog centra Hrvoja Brlečića i uz sve financijske probleme koji pritišću klub teško je bilo i očekivati da će protiv neugodnog domaćina kao što je Mornar Šibenčani moći do bod(ova)a. Domaćini su od prve minute pokazali koliko žele pobjedu i njihova je prednost rasla iz minute u minutu.

Nakon prvih osam minuta igre imali su domaćini tri gola prednosti (3:0). O igri gostiju dovoljno govori i podatak da su tek polovicom druge četvrtine, preko Nikole Samodola, postigli prvi gol. U najefikasnijoj, drugoj četvrtini, postignuto je čak sedam golova, a prednost Splićana na poluvremenu iznosila je plus četiri (7:3).

Niti nastavak nije donio promjene. Mornar je i dalje punio šibensku mrežu čiji vratari Kačić i Jukić gotovo ništa nisu uspijevali zaustaviti. Do kraja utakmice prednost domaćina narasla je do konačnih plus devet (14:5).

Ovom pobjedom Mornar se Šibeniku približio na samo dva boda zaostatka, a u slučaju jednakog broja bodova na kraju sezone bit će ispred Šibenčana zbog pobjede s većem brojem golova (u prvom dijelu sezone u Crnici bilo je 10:6 za Šibenik).

Do pobjede Splićane je vodio Željko Kovačić sa tri gola, dok je na suprotnoj strani s dva gola najefikasniji bio Nikola Samodol.