Bundesliga: Vodeći trojac poražen

Davor Sajko • nedjelja, 18.02.2001.

Tablica Raspored i rezultati

Vodeći je trojac (Bayer, Schalke, Bayer) u istom tempu nastavio i u ovom kolu. Nakon tri pobjede u prošlom kolu, sada su ubilježili sve tri momčadi ubilježili poraze, a to je iskoristila Borussija koja se pobjedom priključila u utrci za naslov prvaka.

U gradskom derbiju Unterhaching je Bayernu pokvario planove o novom naslovu prvaka. Prvo slabo poluvrijeme nastavljeno je odličnim nastavkom gdje je Bayern imao više od igre, ali Unterhching je svoju priliku tražio iz protunapada. To im je i uspjelo u 57. minuti kada je Spizak kraj uspvane Bayernove obrane postigao pobjedonosni pogodak.

Bayer je unatoč vodećem pogotku Ulfa Kirstena iz Rostocka otišao bez bodova. Hansa je u posljednjim trenucima prvog dijela poravnala, a u 57. minuti Baumgart je domaće doveo u vodstvo. Posljednjnih pet minuta Bayer je imao igrača više, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Ovom pobjedom Hansa je ponovila ono što je u posljednje četiri godine uspjelo samo Bayernu, pobijediti Bayer dva puta u tijeku sezone. Živković i Robert Kovač odigrali su cijeli susret, dok je uz Ze Roberta, Kovač bio najzapaženiji pojedinac kod "apotekara".

Iako je Eintracht imao vodstvo od čak 0:2, na kraju mogu gosti iz Frankfurta biti sretni s jednim osvojenim bodom. U prvom je dijelu Eintrcht dominirao, "sehcigeri" su tek nakon 0:2 krenuli u ofanzivu. Pogotcima u posljednjih 20 minuta sustigli su prednost Frankfurta i uz malo sreće mogli su i do sva tri boda.

Za poraz od 2:0 Energie može zahvaliti svojim napadačima koji u nekoliko navrata nisu iskoristili svoje prilike. Labak je iz idealne prilike pogodio prečku nakon što je Kobylanski također propustio priliku dovesti Energie u vodstvo. Freiburg je ovom pobjedom sve bliži mjestu koje vodi u Kup UEFA.

Ivica Banović odigrao je nakon ozljede po prvi puta cijeli susret u kojem je Werder s 2:1 savladao jednog od kandidata za ovogodišnji naslov prvaka, Schalke 04. Prvi je dio pripao domaćem Werderu, dok je u nastavku Schalke uspio smanjiti, ali ne i poravnati rezultat. Wolfsburg i Bochum su u slaboj nogometnoj predstavi podijelili bodove, ali bez pogodaka.

Za Wolfsburg je Biliškov odigrao cijeli susret, dok je Tomislav Marić zamijenjen u 69. minuti (Akpoborie). Kod gostiju Milinović je kao i Marijo Marić odigrali svih 90 minuta, a Mamić je u 60. minuti ušao umjesto Schindzielorza.

Borussia je pogotkom u šestoj minuti naznačila da želi sva tri boda. Početkom druog dijela već je bilo 3:0, a do kraja HSV je samo u dva navrata uspio smanjiti rezultat. Prvo na 3:1, a u posljednjoj minuti i na konačnih 4:2. Niko Kovač je odigrao cijeli susret za HSV.

Kaiserslautern je svoje rano vodstvo (14. minuta) uspio zadržati i do kraja susreta. U prvom su dijelu gosti držali igru u svojim rukama, da bi u nastavku inicijativu prepustili domaćem Köln u koji nije uspio poravnati rezultat. Bjelica je igrao do 60. minute kada ga je Brehme zamjenio francuskim reprezentativcem Djorkaeffom.

Stuttgart i berlinska Hertha pružili su slabu partiju gdje je Preetz za Herthu iskoristio jednu od rijetkih prilika na obje strane. Soldo je za Stuttgart odigrao svih 90 minuta, kao i Šimunić za goste iz Berlina.

1Rijeka 612:1+1114
2Hajduk 68:4+414
3Dinamo 613:4+913