Tuitert iznenadio na 1500 metara

Goran Markuš • nedjelja, 21.02.2010.

Iako je sve bilo u znaku Amerikanca Shanija Davisa, Mark Tuitert nije se dao preplašiti i hrabrim pristupom osigurao je svoje prvo zlatno odličje na Zimskim olimpijskim igrama...

Od utrke na pet tisuća i petsto metara Shani Davis sve je podredio natjecanju na tisuću i 1500 metara, no nakon što je slavio na jedan kilometar dugoj stazi Davis nije ponovio uspjeh u samom finalu utrke na 1500 metara prepustivši naslov odličnom Nizozemcu Marku Tuitertu.

Ispred prepune dvorane svojih navijača Tuitert je krenuo prilično oštro i potpuno neočekivano utrku je završio s velikih 53 sekunde prednosti ispred favoriziranog Davisa: "Još uvijek ne mogu vjerovati. Ovo je moja prva individualna medalja i bolje od zlata jednostavno nije moglo."

Međutim, osim što je "izgubio" zlato doslovce tri sekunde spasile su Davisa od još jednog pada u poretku, pada koji bi ga stajao "tek" bronce iza konačno trećeplasiranog Norvežanina Bokka Havarda.