U Clausuri sindrom Boce i Rivera

Maja Giljanović • ponedjeljak, 22.02.2010.

Boca Juniors i River Plate nisu pobijedili u petom kolu Godoy i Arsenal, a njihove se "dječje bolesti" zarazile i najveći dio Clausure. Svima bod moto je kojim se su vodile momčadi na ukupno šest od devet utakmica. Pun plijen su uz Racing osvojili i Velez i Colon i odvojili se na čelu tablice.

Od mogućih 15 bodova velikani Boca Juniors i River Plate na svom bodovnom kontu ih imaju samo šest (Boca) i jedna manje (River). Boca je u petom kolu Clausure protiv čvrstog Godoya gubila od 20. minute (Higuain), ali je bod iščupala golom Palerma u 70.

River je na svom Monumentalu nakon prvog poluvremena gubio od Arsenala (Sena), Gallardo je u 51. minuti izjednačio, ali koliko god su u preostalih 40-tak minuta napadali va-banque nisu postigli pobjednički gol.

U derbiju kola Velez je obranio prvo mjesto na tablici visokom pobjedom protiv Independientea. Martinez u 45., Moralez iz jedanaesterca u 65. i Silva u 89. spustili su Independientea na peto mjesto iza Colona koji je u 90. minuti golom Nieta rastužio navijače Chacarite koji su nakon što je Parra u 60. minuti poništio vodstvo Rivarole iz 15.) priželjkivali sva tri boda da bi na koncu ostali bez ijednog.

Golom Hauchea u 83. minuti Racing je slomio otpor San Lorenza, a Tigre i Gimnasia (1:1), Newell's Old Boys i Lanus (1:1), Banfield i Rosario (0:0) te Atletico i Argentinos Juniors (1:1) bratski su podijelili bodove.

Clausura, 5. kolo:
Godoy - Boca Juniors 1:1, River Plate - Arsenal 1:1, Banfield - Rosario 0:0, Chacarita - Colon 1:2, Tigre - Gimnasia La Plata 1:1, Racing - San Lorenzo 1:0, Velez - Independiente 3:0, Newell's Old Boys - Lanus 1:1, Atletico - Argentinos Juniors 1:1