Italija i Crna Gora bez problema

Matej Milanović • srijeda, 24.02.2010.

U četvrtom kolu prve skupine Svjetske lige u vaterpolu Italija je s 11:4 slavila u Njemačkoj i zadržala stopostotan učinak, dok su Crnogorci s 11:3 bili bolji od Francuske...

Italija je slavila u dosadašnja tri kola i u Berlinu su utakmicu riješili već nakon prvih osam minuta s rezultatom 4:0. Talijani su u drugoj dionici pobjegli na 7:0 i tek tada je stigao prvi pogodak Njemačke. Gosti su dodatno povećali prednost na 10:1 nakon tri četvrtine.

Tek u posljednjoj dionici je Njemačka iskoristila pad u talijanskoj igri i smanjila na konačnih 11:4. Domaći su sve skupa imali realizaciju igrača više 3/8, a Italija je imala 5/9, iako treba reći da su pred zadnju četvrtinu imali 5/6. U redovima Njemačke je dva gola zabio Bukowski, a kod Italije su po dva postigli Figari, Giacoppo i Aicardi.

U drugom dvoboju u skupini Crna Gora je u Kotoru ugostila Francusku. Naši susjedi su bez ikakvih problema nadigrali Francuze koji su jedino u drugoj četvrtini izvukli pozitivan rezultat, 1:1. U ostale tri dionice je Crna Gora ostvarila razliku od 10:2 za konačnih 11:3.

Četiri gola je postigao Ivović, a tri je upisao Zloković. Kod Francuza nitko nije uspio zabiti dva gola. U idućem kolu Italija će ugostiti Francuze, a Crna Gora Nijemce. U tim dvobojima također ne bi trebalo biti iznenađenja te će se o prvom mjestu u grupi odlučivati u zadnjem kolu kada Talijanu idu u Crnu Goru.