Na krilima Kasuna do pobjede

Vedran Babić • srijeda, 24.02.2010.

Hrvatski reprezentativac Mario Kasun odigrao je još jednu sjajnu utakmicu u dresu Efes Pilsena. U susretu s malo koševa Efes je u četvrtom kolu skupine F Topa 16 Eurolige nadvisio Maccabi i osvetio mu se za poraz u prošlom kolu, a Kasun je bio uvjerljivo najbolji pojedinac svoje momčadi, ostvarivši double-double učinak.

Za samo 25 minuta provedenih na parketu hrvatski centar Mario Kasun ubilježio je učinak koji ga je promovirao u igrača utakmice. Kasun je postigao 14 koševa (7/10 šut za dva) i uhvatio čak 13 skokova, od čega šest napadačkih. Uz to je dvaput asistirao i jednom ukrao loptu, sve to uz samo dvije izgubljene lopte. Njegov Efes je protiv Maccabija slavio 63:56 i sada obje momčadi imaju jednaki omjer pobjeda i poraza (2-2).

Kasun je poveo svoju momčad do ranog vodstva od 9:0, no Maccabi je u drugoj četvrtini uzvratio serijom 14:2 i preuzeo vodstvo. Ipak, s novih devet koševa u nizu Efes je na odmor otišao s prednošću 35:30. U trećoj četvrtini domaćin se nije uspio previše odlijepiti, ali je početkom posljednje četvrtine povisio svoju prednost na 51:44. U 37. minuti Maccabi se primaknuo na samo 54:53, ali je do kraja utakmice promašio previše šuteva i pobjeda je ipak ostala u Istanbulu.

Osim Kasuna, jedini dvoznamenkasti u turskim redovima bio je Charles Smith s 11 koševa, a dobru partiju pružio je i Bootsy Thornton sa sedam koševa, šest skokova i četiri asistencije. Kod gostiju iz Tel Aviva izostala je bolja partija Alana Andersona, koji je pogodio tek tri od 11 šuteva iz igre. Zaustavio se na sedam koševa, a njegov najefikasniji suigrač bio je David Bluthental s 15 koševa i pet skokova.