Caja Laboral ostala u igri

Matej Milanović • četvrtak, 25.02.2010.

Caja Laboral je došla do jako važne pobjede kod Himkija u četvrtom kolu Skupine H košarkaške Eurolige. Španjolci su slavili 94:83 i izjednačili se po bodovima s Rusima...

U prošlom kolu Caja Laboral je u Vitoriji izgubila od Himkija te su u četvrtom kolu morali slaviti upravo u Rusiji kako bi ostali u igri za četvrtfinale Eurolige. Na samom početku susreta oba sastava su napravila serije od sedam poena te je nakon pet minuta bilo 10:7 za domaće.

Španjolci su potom sa šest uzastopnih poena otišli na 19:12. Himki se ubrzo s par dobrih akcija približio na tri poena minusa, no Caja Laboral je s dvije trice i polaganjem Huertasa došla do 29:18 u 11. minuti. Polovicom druge četvrtine gosti su došli i do +15. Krajem prvog i početkom drugog poluvremena Himki je s -11 serijom poena došao do svega četiri poena minusa, 46:42.

U 24. minuti domaći si došli na minimalan zaostatak polaganjem Robertasa Javtokasa koji je potom promašio slobodno bacanje za izjednačenje. Izjednačenje je stiglo nekoliko minuta kasnije, ali se Caja Laboral ponovno odvojila uz pomoć protivničkih pogrešaka u napadu te je u posljednjih deset minuta ušla pri rezultatu od 70:65.

Već na samom početku četvrte dionice ponovno je bilo +10 za goste koji su do kraja rutinski kontrolirali rezultat i mirno slavili s 94:83. Keith Langford je upisao 27 poena kod Himkija, a kod gostiju je 25 ostvario Mirza Teletović. Stanko Barać je uz deset poena ostvario tri skoka i četiri asistencije. Time su Španjolci zadržali šanse za četvrtfinale, dok je Himki propustio veliku priliku.