Granollers
Granollers 34:24 Itxako Reyno de Navarra

Granollersi uvjerljivi sa San Antonijem

Željko Kubatka • subota, 27.02.2010.

U mini derbiju 19. kola Asobal lige gosti iz Pamplone su uvjerljivo poraženi zahvaljujući dobroj igri Granollersa u zadnjih petnaest minuta utakmice. Najbolji strijelac Barce Sarhei Rutenka je ozlijeđen i čeka ga trotjedni oporavak, dok je utakmica u Cangasu između Frigoríficos Morraza i Torrevieje je odgođena zbog najave orkanske oluje...

Susret Granollersa i Reyno Navarra je protekao u ravnopravnoj igri sve do zadnje četvrtine kada s nevjerojatnom serijom od devet golova domaći rukometaši odlučuju pobjednika. Osam minuta je trajala ofenziva Katalonaca što je potpuno preokrenulo, do tada, ravnopravnu utakmicu. Seriju je započeo najbolji strijelac domaćih Aleksandar Svitlica, a završio je Raúl Campos i na semaforu je poslije poravnatog rezultata stajalo vodstvo 28:19 u 51. minuti. Do kraja su domaći povećali prednost na +10.

Crnogorski reprezentativac Aleksander Svitlica je postigao šest golova, a istaknuo se i švedski golman Fredrik Ohlander s polovicom zaustavljenih udaraca 19/39. U gostujućoj ekipi San Antonija ponovno je nastupio Davor Dominiković, Cristian Malmagro je zabio osam golova.

Barca je poslije poraza u Ciudad Realu ostala bez svojeg najboljeg strijelca Sarheia Rutenke zbog ozljede koljena. Predviđa se njegov oporavak od tri tjedna. Rutenka je postigao 76 golova, šest više od Konstantina Igropula.

Zbog najavljene oluje odgođena je utakmica ekipa s začelja tablice Asobal lige Frigoríficos Morraza i Torrevieje. Susret se trebao odigrati u subotu s početkom u 18.30 sati, ali su odgođeni svi sportski događaji i javna okupljanja u tom dijelu Španjolske.