Pobjeda Juga

Ivana Jurica • subota, 27.02.2010.

Serija uspjeha dubrovačkih vaterpolista nastavila se i u domaćem susretu protiv Cattara. Slavio je Jug sa 10:8. Riječko Primorje poraženo je na gostovanju kod Primorca sa 15:7.

Jug CO – Cattaro Maximus 10:8 (2:2, 3:0, 3:2, 2:4)

Dubrovnik, bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3, S. Sukno 1, Joković 2, Seman 1, Macan, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Nižić, Ivanković, trener: Elvis Fatović.

Cattaro Maximus: Pjetlović, Nastran 1, Vukčević, Živković, Kordić 1, Smodlaka 1, Varga 1, Đogaš 1, Lobov, Žanetić, Kunac, Filipović 3, Tomašević, Mišić, trener: Mirko Vičević.

Igrač više: Jug CO 6/9, Cattaro 1/5

Peterci: Jug CO 1/1, Cattaro 1/1

Suci: Boris Margeta (Kranj) i Miroslav Vlašić (Zagreb)

Samo jedan remi ostvarili su vaterpolisti Juga u 17 do sada odigranih utakmica Jadranske lige. Posljednji su snagu Dubrovčana osjetili Crnogorci, momčad Cattara koja je doživjela poraz u Gružu. Nakon 2:2 u prvoj četvrtini, s tri postignuta i bez primljenog gola u drugoj, momčad Elvisa Fatovića ostvarila je tri gola prednosti. U posljednjoj četvrtini gosti su uspjeli tek neznatno smanjiti prednost domaćih.

Do pobjede Dubrovčane je vodio Miho Bošković sa tri gola, dok je na suprotnoj strani najefikasniji bio Filipović.